Polscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w turnieju olimpijskim. Biało-czerwoni, w przedostatnim meczu fazy grupowej, pewnie pokonali Japonię 3:0.

Rywalizacja z reprezentacją gospodarzy, pomimo wyniku, który sugeruje łatwe zwycięstwo Polaków, nie była łatwym wyzwaniem dla drużyny Mistrzów Świata. Gra w każdym secie była dość wyrównana, lecz to ostatecznie Polacy za każdym razem okazywali się lepsi. Liderem naszego zespołu, w tym meczu ,okazał się przede wszystkim Wilfredo Leon, który m.in. w pierwszym secie popisywał się znakomitą skutecznością w ataku.

Najbardziej zacięty okazał się trzeci set, w którym Japończycy ambitnie walczyli o to, by przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo w tym pojedynku. Mimo starań gospodarzy w tym secie Polacy również nie dali sobie wyrwać wygranej. Zwyciężyli 26:24.

Kolejne dobry mecz Polaków daje dużą dawkę optymizmu przed następnymi wyzwaniami, jakie czekają biało-czerwonych. Już w niedzielę liderów grupy A czeka potyczka z Kanadą. Będzie to ostatnie spotkanie biało-czerwonych w fazie grupowej turnieju olimpijskiego.

Polska – Japonia 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Polska: Drzyzga, Śliwka, Kochanowski, Kurek, Leon, Bieniek oraz Zatorski (l), Nowakowski, Kaczmarek, Semeniuk. Trener: Heynen.

Japonia: Sekita, Ishikawa, Yamauchi, Nishida, Takahashi, Onodera oraz Yamamoto (l), Shimizu, Lee, Takanashi. Trener: Nakagaichi.

Autor: Jakub Lipiec