Za nami druga seria spotkań siatkarek. Obyło się bez większych niespodzianek, choć nie zabrakło emocji m.in. w spotkaniu Brazylia – Dominikana, w którym faworyzowane Brazylijki wygrały dopiero po tie-breaku.

Już pierwszy set we wspomnianej rywalizacji okazał się sporym zaskoczeniem. Dominikanki, które w pierwszym meczu, w słabym stylu, przegrały z Serbią 3:0, wyszły na prowadzenie po zwycięstwie 25:22. Drugi i trzeci set był już jednak pokazem siły Brazylijek, które zwyciężyły odpowiednio 25:17 i 25:13. W momencie, gdy wydawało się, że ostatni set będzie zwieńczeniem dzieła i zamknięciem meczu reprezentacja Dominikany powróciły do walki o zwycięstwo, bowiem w czwartym secie zawodniczki z Dominikany znów okazały się lepsze wygrywając 25:23. Do rozstrzygnięcia wyniku potrzebny był tie-break, który ostatecznie pokazał wyższość Brazylijek, które pokonały ambitną drużynę Dominikany 15:12. Brazylia po dwóch spotkaniach ma na swoim koncie 5 punktów i plasuje się na drugim miejscu w Grupie A.