Hubert Hurkacz tym razem nie wystawiał nerwów swoich fanów na próbę. Polak pewnie pokonał Roberto Bautistę Aguta 6:3,6:2 i jest w trzeciej rundzie turnieju w Paryżu.

Od początku spotkania było widać, że Hurkacz serwuje dużo pewniej niż w pierwszym spotkaniu. Obydwaj zawodnicy pewnie wygrali swoje pierwsze gemy serwisowe, ale już w czwartym gemie Polak przełamał rywala do zera i wyszedł na prowadzenie. 11. tenisista świata pewnie wygrał swoje kolejne gemy serwisowe i pierwszego seta 6:3.

W drugiej partii już w pierwszym gemie Hurkacz znów do zera przełamał serwis Hiszpana i znalazł się na autostradzie do wygrania całego spotkania. Mało tego, Polak dołożył jeszcze jedno przełamanie i cały mecz wygrał bardzo przekonująco 6:3,6:2 w zaledwie 56. minut. Mimo tak krótkiego spotkania Hurkacz posłał aż dziewiętnaście asów a jeden z nich był tysięcznym asem Polaka w tym sezonie (Hurkacz jest liderem tej klasyfikacji).