Magda Linette przegrała 2:6,4;6 z Barborą Krejcikovą w pierwszym meczu fazy grupowej WTA Elite Trophy w Zhuhai. Szanse Polki na awans do półfinału są więc bardzo małe.

Polka już na otwarcie przegrała gem serwisowy i choć chwilę później miała dwie szanse na przełamanie powrotne, to nie dopięła swego. Od początku musiała gonić rywalkę. Później pojawiła się kolejna okazja na przełamanie, ale znów zabrakło ostatniego punktu. Na skuteczność za to nie narzekała rywalka, która wygrała kolejny gem serwisowy Polki i prowadziła 4:1. Później już walka toczyła się gem za gem. Krejcikova wygrała 6:2, ale w secie obroniła aż sześć break pointów.

Linette świetnie weszła w drugi set. Krejcikova szybko musiała grać pod presją. W drugim gemie, przy swoim serwisie, przegrywała już 0:40, doprowadziła jeszcze do stanu 30:40, ale ostatecznie dała się przełamać. Niestety, piąty gem przy swoim serwisie Linette przegrała właściwie na własne życzenie. I po chwili był już remis 3:3. A potem kolejne przełamanie na korzyść Krejcikovej i Polka przegrała drugi set 4:6 i cały mecz w dwóch partiach.