Hubert Hurkacz kontynuuje swój marsz przez turniej ATP 1000 w Szanghaju. Polak pokonał Węgra, Fabiana Marozsana 4:6,6:1,6:3 i jest już w półfinale imprezy!

Od początku spotkania to Węgier wyglądał na bardziej pobudzonego. W pierwszym gemie Hurkacz po grze na przewagę jeszcze obronił swój serwis, ale już w trzecim nie dał rady powstrzymać rywala. Węgier szybko wyszedł na prowadzenie, dzięki przełamaniu. Hurkacz wrócił do mecz przełamując Marozsana przy stanie 4:3. Koniec partii należał jednak do młodszego tenisisty. Najpierw przełamał Polaka, a w decydującym gemie skończył czwartą piłkę setową i wygrał otwierającą partię 6:4.

Drugą odsłonę gry to pełna kontrola wydarzeń na korcie przez Hurkacza, który od wyniku 1:1 wygrał pięć gemów z rzędu i w 25. minut doprowadził do wyrównania stanu meczu. Decydujący set zaczął się od wymiany gemów. Hurkacz zachwycił kibiców zwłaszcza w szóstym gemie, gdy w fantastyczny sposób wybronił kilka ataków rywala z rzędu, a cała wymiana liczyła ponad czterdzieści uderzeń Po tej wymianie kompletnie opadł z sił Węgier, który dał się dwukrotnie przełamać i to Hurkacz zwyciężył w trzecim secie 6:3.

W półfinale wrocławianina czeka pojedynek ze zwycięzcą meczu Ben Shelton — Sebastian Korda. Spotkanie dwóch Amerykanów odbędzie się również w czwartek, ale po godzinie 12:30.