Hubert Hurkacz pokonał Brytyjczyka, Jacka Drapera 6:4,3:6,7:6(2) i awansował do drugiej rundy turnieju ATP 1000 w Monte Carlo!

Polak w niedzielę został mistrzem w Estoril a już we wtorek rozgrywał swoje spotkanie w Monte Carlo. Początek dla Hurkacza był wyborny. Przełamał rywala w jego pierwszym gemie i objął prowadzenie 3:0. Ten dobry początek nieco uśpił Polaka, który pozwolił się odłamać i wrócić rywalowi do seta. Przy stanie 5:4 to Hurkacz po raz drugi przełamał Brytyjczyka, co oznaczało wygraną w otwierającej partii.

Drugi set przez pierwsze cztery gemy toczył się pod dyktando serwujących. W piątym Draper przełamał Hurkacza i wyszedł na prowadzenie, które powiększył przełamując Polaka po raz drugi w ostatnim gemie drugiego seta, który zakończył się zwycięstwem Brytyjczyka 6:3.

Decydujący set przyniósł Hurkaczowi przełamanie rywala już w trzecim gemie. Wydawało się, że Polak „dowie” przewagę do końca meczu, ale tak się niestety nie stało. Przy wyniku 5:4 Hurkacz serwował po zamknięcie meczu, ale dał się przełamać. Doszło do tie-breaka, w którym Polak „odkupił” swoje winy grając perfekcyjnie i wygrywając pewnie 7-2.

W trzeciej rundzie Hurkacz zmierzy się z Hiszpanem, Roberto Bautistą Agutem.