Polski tenisista Łukasz Kubot od kilku miesięcy czeka na triumf w głównym cyklu. Upragnione zwycięstwo nie stało się faktem
w Estonii, bowiem Kubot grający wraz z Holendrem Robinem Haasem przegrali 5:7, 6:2, 5-10 w pierwszej rundzie gry podwójnej turnieju tenisowego ATP World Tour Millennium Estoril. Mocniejsi od
polsko-holenderskiego duetu okazali się Brytyjczyk Jamie Murray oraz zawodnik z Nowej Zelandii Michael Venus.

Pomimo porażki w przypadku Łukasza Kubota można mówić o lekkim przełamaniu, bowiem Polak po raz pierwszy od przerwy spowodowanej kontuzją wygrał seta w turnieju ATP. Dla polskiego tenisisty był to drugi występ na turnieju w Estoril, lecz tym razem dużo mniej udany niż w momencie debiutu. W 2016 roku Kubot grając wówczas z Marcinem Matkowskim dotarli aż do finału.

To kolejna porażka polskiego zawodnika na trwającym od kilku dni turnieju. Pierwszym z biało-czerwonych, który równie szybko zakończył swój udział był Jan Zieliński, który grając w parze z Hugo Nysem z Monako przegrali we wtorek przegrali z parą Raven Klaasen (RPA), Ben McLahan (Japonia) 4:6, 6:7(7).