Fin Iivo Niskanen został mistrzem olimpijskim w biegu indywidualnym na 15 kilometrów stylem klasycznym. Srebrny medal wywalczył Rosjanin Aleksandr Bolszunow, a brązowy Norweg Johannes Klaebo.

Zmagania mężczyzn nie były tak emocjonujące jak wczorajszy bieg kobiet. Niskanen pewnie sięgnął po złoto, wyprzedzając faworyta Bolszunowa o 23 sekundy. Trzeci Klaebo stracił już 37,5 sek. To trzecie złoto olimpijskie dla Fina, ale pierwsze na tym dystansie.

30-latek zrobił to, co nie udało się wczoraj jego siostrze Kerttu Niskanen, która przegrała złoty medal o zaledwie 0,4 sek. Tytułu w tej konkurencji bronił legendarny Dario Cologna, który był najlepszy w Vancouver, Soczi i Pjongczangu.

Startowało dwóch Polaków. Dominik Bury zajął 27. miejsce (strata 2:53,6), Mateusz Haratyk był 60. (strata 5:05,5).

W piątek na trasach biegowych zaplanowano sztafetę kobiet 4×5 km.