W czwartek 23 grudnia 2022 r. rozegrano zimowe Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich. Zawody odbyły się na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (HS 140).

Wśród pań najlepsza okazała się Nicole Konderla (117 m; 109,5 m). Dla dwudziestolatki to pierwszy w karierze tytuł najlepszej w kraju. Srebro zdobyła Kinga Rajda (109,5 m; 111 m). Podium uzupełniła Anna Twardosz (90,5 m; 95,5 m). W zmaganiach wzięło udział zaledwie siedem zawodniczek.

Zmagania mężczyzn przyniosły znacznie więcej emocji. Zwyciężył faworyt Kamil Stoch (133,5 m; 137,5 m). To ósmy tytuł zimowego mistrza kraju dla skoczka z Zębu. Zawodnik KS Eve-nement Zakopane pokonał o 5,1 punktu drugiego Piotra Żyłę. Wiślanin w pierwszej próbie uzyskał 130,5 m i był dopiero na dziewiątym miejscu na półmetku zawodów. Druga próba na 141 m pozwoliła mu przesunąć się na medalową pozycję. Podium uzupełnił Paweł Wąsek (137 m; 134 m). Na czwartym miejscu uplasował się Andrzej Stękała (137 m; 133,5 m). Piąty był Dawid Kubacki (133,5 m; 132 m) a szósty Jakub Wolny (136,5 m; 130 m). To właśnie ci zawodnicy zostali powołani przez Michala Doleżala na zbliżający się Turniej Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs w Oberstdorfie już 29 grudnia, kwalifikacje dzień wcześniej.