Pomimo deszczowego weekendu, początek wyścigu o Grand Prix Belgii był w suchych warunkach. Dobrze wystartował Oscar Piastri, który dopiero co zdobył pierwsze podium w karierze, jednak nie udało mu się uniknąć kolizji na pierwszym okrążeniu, co doprowadziło do uszkodzenia bolidu i zatrzymania się na torze. W zdarzeniu brał udział również Carlos Sainz, który w wyniku kolizji a Australijczykiem doznał dużych uszkodzeń sekcji bocznych i systematycznie tracił pozycje.

Wiele zespołów zdecydowało się na szybkie zmiany ogumienia, a co wytrwalsi kierowcy próbowali przejechać na jednym komplecie tak długo jak możliwe, aby wyczekać opady deszczu, jednak nawet gdy zaczęło padać, zespoły decydowały się na zmianę na suche komplety opon. Najwytrwalszy, Pierre Gasly, przejechał aż 24 okrążenia na jednym zestawie opon miękkich. 

Po krótkich i minimalnych opadach deszczu, którymi nie przejął się żaden z zespołów, sytuacja w czołówce się ułożyła i nie widzieliśmy zbyt wielu mijanek. Na całe szczęście dla kibiców, dolna połowa tabeli była dużo bardziej atrakcyjna, a kierowcy dosyć często wymieniali się pozycjami. 

Klasyfikacja końcowa

1. Max Verstappen (FL)
2. Sergio Perez
3. Charles Leclerc
4. Lewis Hamilton
5. Fernando Alonso
6. George Russell
7. Lando Norris
8. Esteban Ocon
9. Lance Stroll
10. Yuki Tsunoda
11. Pierre Gasly
12. Valterri Bottas
13. Zhou Guanyu
14. Alex Albon
15. Kevin Magnussen
16. Daniel Ricciardo
17. Logan Sargeant
18. Nico Hulkenberg
DNF Carlos Sainz
DNF Oscar Piastri

 

Jan Kawecki

UDOSTĘPNIJ
Radio GOL
Jedyne takie sportowe radio internetowe. RadioGOL.pl jako pierwsze w Polsce oferuje profesjonalną współpracę z klubami sportowymi, dla których prowadzone są regularne relacje NA ŻYWO. Ponadto serwis oferuje artykuły, transmisje, komentarze i analizy profesjonalnych ekspertów, specjalizujących się w szerokim wachlarzu dyscyplin sportowych.