Za nami popołudniowa sesja czwartego dnia mistrzostw świata w Doha. Dziś mogliśmy się przyglądać zmaganiom czworga reprezentantów naszego kraju. W półfinałach biegu na 400 mterów ujrzymy Justynę Święty-Ersetic oraz Ige Baumgart-Witan. Niestety w finale rzutu oszczepem nie ujrzymy Marii Andrejczyk.

Plan spełniony w dwóch trzecich

W trzecim biegu kwalifikacyjnym wystąpiła Iga Baumagrt-Witan. Bydgoszczanka mimo, iż ukończyła bieg jako druga (51,34 s), wygrała swoją sesję. Amerykanka Shakima Wimbley nadepnęła na linię oddzielającą tory i została zdyskwalifikowana. Justyna Świety-Ersetic w swojej serii zajęła drugą pozycję z czasem 51,34 s. Tak jak koleżanka z reprezentacji awansowała do półfinału biegu na 400 m. Niestety nie udało się to Annie Kiełbasińskiej, która wynikiem 52,25 s uplasowała się na piątej pozycji, co nie dawało awansu.

Daleko od minimum…

Maria Andrejczyk wynikiem 57.68 m nie uzyskała kwalifikacji do finałowego konkursu rzutu oszczepem. Próby Polki nie można uznać za udane, gdyż oczekiwania były dużo wyższe po udanym konkursie podczas Drużynowych Mistrzostw Europy odbywających się w Bydgoszczy. Zawodniczka z Sejn zajęła w swojej grupie dziesiąte miejsce, a w całych kwalifikacjach dwudzieste drugie. Do awansu zabrakło ponad trzech metrów.