Fenomenalne widowisko podczas 10. Memoriału Kamili Skolimowskiej zaprezentowali nam nasi młociarze. Zwycięstwa w swoich konkursach odnieśli Malwina Kopron oraz Wojciech Nowicki.

Świetną formę w Chorzowie zaprezentowała młociarka Malwina Kopron, która w Doha będzie bronić brązowego medalu, wywalczonego na Mistrzostwach Świata w 2017 roku. 24-latka rzucała równo, a zwycięstwo dał jej wynik uzyskany w trzeciej kolejce rzutów – 75,23 metra. Tak daleko Polka nie rzucała od dwóch lat. Drugie miejsce w konkursie zajęła Joanna Fiodorow, która pod nieobecność Anity Włodarczyk była do tej pory liderką damskiego młota w Polsce. Dziś 30-latka rzuciła najdalej 73,18 metra.

Dość szczęśliwie męski konkurs rzutu młotem wygrał Wojciech Nowicki. 30-latek wynik umożliwiający zajęcie pierwszego miejsca uzyskał dopiero w ostatniej kolejce rzutów – 79,55 metra. Drugie miejsce zajął prowadzący niemal do końca Paweł Fajdek – 79,33 metra. Dwaj młociarze mają szansę na zdobycie medalu podczas Mistrzostw Świata w Doha.

W biegu na dystansie 400 metrów drugie miejsce zajęła Justyna Święty-Ersetic. Polka dość przeciętnie wyszła z bloków startowych, ale sam bieg był bardzo dobrze rozegrany taktycznie. Świetny finisz i minimalna porażka z Amerykanką Allyson Felix (51,47 sekundy). Czas naszej Mistrzyni Europy z Berlina – 51,54 sekundy. Wśród mężczyzn na tym dystansie najlepszy Polakiem był czwarty Rafał Omelko – 46,28 sekundy. W biegu zwyciężył reprezentant Wysp Bahama Steven Gardiner – 44,14 sekundy.

Na nietypowym dystansie 1000 metrów najlepszy był  Marcin Lewandowski (2:21,01 minuty), który pogodził na finiszu Adama Kszczota (2:21,42 minuty) oraz Michała Rozmysa (2:21,72 minuty), którzy podczas biegu zaliczyli między sobą „spięcie”.

W ogromnym dołku znajduje się w ostatnim czasie Sofia Ennauoi. Polka zajęła ostatnie miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów z bardzo słabym czasem 4:20,53 minuty. Piąta w tym biegu była Katarzyna Jankowska, która pobiła swój rekord życiowy – 4:17,29 minuty. W biegu najlepsza była Amerykanka Shannon Osika – 4:01,80 minuty.