W środę odbyły się ostatnie mecze fazy głównej Mistrzostw Europy 2022 w piłce ręcznej. Poznaliśmy pary półfinałowe turnieju.

Czarnogóra 24:34 Islandia

Już do przerwy Islandia prowadziła 17:8, a w drugiej połowie kontrolowała przebieg meczu i swoją około dziesięciobramkową przewagę. Ostatecznie Islandczycy wygrali 34:24 i nerwowo czekali na wynik meczu Dania – Francja. Gdyby Duńczycy wygrali to Islandia znalazłaby się w półfinale turnieju. Czarnogóra zajęła ostatnie miejsce w grupie 1.

Holandia 28:28 Chorwacja

Spotkanie obu drużyn, które nie miały już szans na awans z grupy. Żadna z ekip nie osiągnęła w trakcie spotkania większej przewagi niż trzy bramki i ostatecznie mecz skończył się sprawiedliwym remisem.

Dania 29:30 Francja

Ostatni mecz fazy głównej turnieju i zarazem najbardziej emocjonujący. Dania mająca już zapewniony awans grała z Francją, dla której był to mecz o życie. Do przerwy nic nie wskazywało na takie emocje, Duńczycy prowadzili 17:12. Wydawało się więc że Francja pożegna się z turniejem. Do stanu 27:22 utrzymywała się przewaga mistrzów świata. W kilka minut Francja doprowadziła do remisu 28:28. Trójkolorowi zdobyli dwie ostatnie bramki meczu i rzutem na taśmę wygrali 30:29 oraz awansowali dalej. Z grupy 1 wyszły Francja i Dania. Obie drużyny zgromadziły osiem punktów, ale to Francja awansowała jako pierwsza, ponieważ wygrała bezpośredni mecz z Danią.

Pary półfinałowe turnieju to Francja – Szwecja i Hiszpania – Dania. Te spotkania zostaną rozegrane w sobotę o 18.00 i 20:30. W piątek o 15:30 odbędzie się mecz o 5. miejsce pomiędzy Islandią a Norwegią.