Już 17 marca poznamy listę 25 piłkarzy powołanych na eliminacyjne mecze z Czechami i Albanią. Polscy piłkarze mają więc zaledwie jeden weekend, aby zyskać uwagę nowego selekcjonera. Jak jednak poradzili sobie w ostatnich dniach? Zapraszam na raport.

Anglia:

Kolejny już kapitalny mecz w barwach Southampton rozegrał Jan Bednarek. 26-latek był pewny w obronie a jego drużyna wygrała 1-0 z mocnym Leicester. 5 wybić, 3 przechwyty i 3/3 wygranych pojedynków.

Matty Cash kontynuuje grę w podstawowym składzie Aston Villi. Zagrał świetne 90 minut w wygranym 1-0 meczu z Crystal Palace.

Jakub Kiwior pozostał na ławce w meczu z Bournemouth, Krystian Bielik nie zagrał w Championship przez kontuzję.

Włochy:

Nicola Zalewski zagrał średni mecz z Juventusem, Filip Kostić wygrał z nim wiele pojedynków, Polak został ściągnięty z murawy w okolicy 60. Minuty.

Krzysztof Piątek zagrał 90 minut w meczu z Sampdorią (0-0)

Szymon Żurkowski wrócił do gry i wszedł w 67. minucie meczu z Hellasem. W tym samym spotkaniu Drągowski zachował czyste konto (0-0). Paweł Dawidowicz (ŚO, Hellas) wyjątkowo przesiedział cały mecz na ławce.

Piotr Zieliński zagrał ostatnie 8 minut w przegranym meczu z Lazio.

Niemcy:

Jakub Kamiński dalej gra w Wolfsburgu. Zagrał 90 minut z Eintrachtem (2-2)

Robert Gumny zagrał 90 minut z Werderem (2-1) i zanotował drugą w tym sezonie asystę.

Dawid Kownacki strzela swojego 10-tego gola w tym sezonie drugiej Bundesligi. 90 minut w meczu z Regensburgiem (1-0) zagrał Michał Karbownik.

Hiszpania:

Robert Lewandowski nie zagrał w meczu LaLigi przez kontuzję.

Mateusz Bogusz strzelił drugą bramkę w drugiej lidze hiszpańskiej w barwach Ibizy.

Francja:

Mateusz Wieteska pauzował za kartki, Przemysław Frankowski zagrał cały mecz z Lille.

Ligi “egzotyczne”:

Karol Świderski zagrał 67 minut w swoim Charlotte FC i zanotował asystę, ale jego zespół przegrał 1-3.

Sebastian Szymański wrócił po kontuzji i zagrał ostatnie 30 minut w Feyenoordzie.

Grzegorz Krychowiak zagrał kolejny mecz w Al Shabab i zaliczył fatalny sprint za zawodnikiem rywali, który chwilę później strzelił gola. Link poniżej:

Dominik Sokół strzela kolejną bramkę w 2 lidze Słowacji.

Kamil Grabara z kolejnym czystym kontem w Kopenhadze, jego drużyna wygrała 7:0.