Lech Poznań wypożyczył na rok Ukraińca z hiszpańskiego CD Leganes. Klub ma zagwarantowaną opcję pierwokupu piłkarza.

         Vasyl Kravets jest wychowankiem Karpat Lwów, w których rozegrał 35 spotkań. W 2017 roku przeniósł się do CD Lugo. W hiszpańskim klubie spędził trzy sezony. Na początku 2019 roku powędrował do występującego wówczas w La Liga CD Leganes. W Primera Division zagrał łącznie w 6 meczach.

         Po przygodzie na półwyspie Iberyjskim, Ukrainiec spróbuje swoich sił w Lechu Poznań – „Kravets ma zwiększyć rywalizację na pozycji lewego obrońcy, ale równie dobrze może zagrać na boku boiska wyżej lub na skrzydle może wystąpić Tymoteusz Puchacz, który ostatnio częściej występował w defensywie, ale w poprzednim sezonie regularnie grał także w pomocy. Kravets to doskonale przygotowany fizycznie zawodnik o usposobieniu ofensywnym, z dobrym dośrodkowaniem, który doskonale pasuje do preferowanego przez nas stylu gry.” – wspomina dyrektor sportowy Lecha, Tomasz Rząsa.

         – „Na boisku jestem typem pracusia. Zawodnika, który na murawie naprawdę dużo pracuje, zarówno w defensywie, jak i ofensywie. Niezależnie od tego, czy jest dwudziesta, trzydziesta czy dziewięćdziesiąta minuta meczu, zawsze walczę do upadłego.” – opowiada o sobie Vasyl Kravets.

         Na ten moment Lech Poznań po trzech meczach zdobył dwa punkty i zajmuje dziewiąte miejsce w lidze. Przyjście 23-letniego Ukraińca ma pomóc Kolejorzowi zdobyć wyższe miejsce w tabeli.

(Źródło: sport.tvp.pl)

Autor: Adam Stelmaszczyk

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Miłośnik piłki, zwłaszcza tej we Włoskim wydaniu. Redaktor również na portalu SerieAPolonia.pl. Poza piłką nożną zafascynowany literaturą grozy, w szczególności twórczością Stephena Kinga oraz H.P. Lovercrafta.