Znamy już dwanaście zespołów, które zapewniły sobie awans do drugiej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Wśród nich m.in. Malmo, CFR Cluj czy Dinamo Zagrzeb.

Z perspektywy polskiego kibica najważniejsza informacja dotyczy starcia Hibernians – Flora Talinn, w którym to ostatecznie drużyna z Estonii okazała się lepsza. W przypadku awansu Legii Warszawa to właśnie Flora będzie kolejnym rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza.

Jak na razie, ekipa ze stolicy Estonii pewnie uporała się z maltańskim klubem Hibernians. W pierwszy meczu padł wynik 2:0, w rewanżu gracze Flory pokusili się o jeszcze wyższe zwycięstwo i pokonali drużynę Hibernians 3:0.

W pozostałych rywalizacjach także działo się dużo interesujących wydarzeń. Blisko niespodzianki było w parze Shamrock Rovers – Slovan Bratysława. Zespół z Irlandii pokonał faworyzowaną drużynę ze stolicy Słowacji 2:1, lecz wynik z pierwszego spotkania (2:0 dla Slovan Bratysława) przesądził o końcowym rozstrzygnięciu tego dwumeczu.

Emocji nie brakowało także w rywalizacji Borac Banja Luka – CFR Cluj. Ekipa z Bośni i Hercegowiny w ciągu regulaminowego czasu gry heroicznie odrobiła straty z pierwszego spotkania (3:1 dla CFR Cluj). Potrzebna była dogrywka, w której to zespół z Rumunii przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kilka minut przed zakończeniem dodatkowego czasu gry decydującą bramkę zdobył doświadczony Alexandru Chipciu.