Wczoraj zakończyły się pierwsze mecze 2 rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Było kilka ciekawych meczy oraz wyników.

Pyunik Erewan 🇦🇲 – Dudelange 🇱🇺. Drużyna z Armenii pomimo, że grała na swoim stadionie nie zdołała wygrać tego spotkanie. Klub z Luksemburgu wygrał to spotkanie 0-1 po bramce Samira Hadjiego. Gola strzelił w 72 minucie meczu z rzutu karnego. Mecz był bardzo wyrównany pod względem posiadania piłki, jednak większość statystyk była za drużyną z Armenii.

Wynik meczu: 0-1

72′ Hadji (Dudelange)

Qarabag 🇦🇿 – Zurich 🇨🇭. Pogromcy Lecha Poznań i to spotkanie zwyciężyli grając na własnym boisku. Po pierwszej połowie na tablicy widniał wynik 2-0 dla klubu z Azerbejdżanu. Bramki zostały strzelone w 17 minucie oraz w 36 minucie. Druga połowa była nieco inna bo w niej przeważały strzały gości, dzięki którym ten klub zdobył dwie bramki. W tym meczu dla Qarabagu strzelili Kady (17 minuta), Wadji (36 i 66 minuta) przy bramkach w pierwszej połowie asystował Ozobic, a w drugiej Kady.

Wynik meczu: 3-2

17′ Kady (Qarabag)

36′ Wadji (Qarabag)

65′ Kamberi (Zurich)

66′ Wadji (Qarabag)

85′ Kryeziu (Zurich)

Zalgiris 🇱🇹 – Malmo 🇸🇪. Ten mecz można nazwać nie małą sensacją. Klub z Litwy wyszedł z tego starcia zwycięsko. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Ourega w 49 minucie spotkanie. Pomimo większego posiadania piłki Szwedzi nie mieli dużej ilości strzałów bo oddali ich zaledwie 7, czyli aż o połowę mniej niż przeciwnicy. Malmo w tym meczu pomimo małej ilości oddanych strzałów ponad 4 razy uderzyła za bramkę, gdzie bramkarz nie musiał interweniować.

Wynik meczu: 1-0

49′ Ourega (Zalgiris)

Ludogorets 🇧🇬 – Shamrock Rovers 🇮🇪. Drużyna z Bułgarii to spotkanie wygrała wysoko. Trzy bramkowa zaliczka przed drugim meczem jest bardzo ważna. Jeśli Bułgarzy zagrają tak jak w tym meczu to nie mają czym się martwić. Statystyki w tym meczu pokazują całkowitą różnicę pomiędzy tymi klubami. Dwie z trzech bramek w tym meczu zdobył Sotiriou. Klub z Irlandii oddał w tym meczu zaledwie 6 strzałów na bramkę. Ludogorets strzelał o 10 więcej razy.

Wynik meczu: 3-0

26′ Sotiriou (Ludogorets)

35′ Sotiriou (Ludogorets)

90+4′ Igor Thiago (Ludogorets)

Midtjylland 🇩🇰 – AEK Larnaca 🇨🇾. Duńczycy w tym spotkaniu pomimo przeważający statystyk ledwo zremisowali to spotkanie. Bramki dla obydwu zespołów miały miejsce dopiero w ostatnich 10 minutach podstawowego czasu gry. Klub z Danii, aż 24 razy oddawał strzał jednak celnie tylko w 4 przypadkach. Za to Cypryjski zespół 5 krotnie próbował sił w ataku z czego zaledwie raz celnie to wtedy zdobyli bramkę.

Wynik meczu: 1-1

81′ Gyurcso (Larnaca)

84′ Sviatchenko (Midtjylland)

Linfield 🏳 – Bodø/Glimt 🇳🇴. Drużyna z Norwegii to spotkanie przegrała. Można to nazwać kolejną nie lada sensacją, gdyż pomimo ciągłe przeważania w meczu nie udało im się zrealizować celu, którym było zwycięstwo. Oddali ponad 11 strzałów więcej niż ich rywale z czego zaledwie 5 było celnych. Klub z Irlandii Północnej oddał zaledwie 2 celne uderzenia, z czego jedno zakończyło się bramką. Padła ona dopiero w 83 minucie, a jej strzelcem był Millar.

83′ Millar (Linfield)

Dinamo Zagrzeb 🇭🇷 – Shkupi 🇲🇰. To było bardzo ciężkie spotkanie dla obydwu zespołów. Ten mecz zakończył się zaledwie remisem pomimo faktu, iż zawodnicy z Chorwackiego klubu mieli 3 razy więcej oddanych strzałów na bramkę. Ekipa z Macedonii Północnej oddała tylko 2 celne strzały, które zakończyły się bramką. Drugą bramkę zdobył zawodnik z Jamajki. Wszedł on zaledwie 2 minuty wcześniej na boisko. Ten mecz był dla Chorwatów pokazem błędów w obronie. Muszą popracować nad tym aspektem jak chcą myśleć o dalszej przygodzie w Kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Wynik Meczu: 2-2

25′ Queven (Shkupi)

44′ Ademi (Zagrzeb)

86′ Petkovic (Zagrzeb)

89′ Cephas (Shkupi)

Podsumowując te wszystkie mecze. Można było obejrzeć kilka ciekawych widowisk. Były zaskoczenia oraz łatwe zwycięstwa. Oby mecze wyjazdowe dla dzisiejszych gospodarzy były tylko lepszym spektaklem.