Znamy już pierwsze rozstrzygnięcia w piłkarskim sezonie 21/22! W meczu inaugurującym oficjalne spotkania w nowej kampanii, Raków Częstochowa pokonał po rzutach karnych Legię Warszawa i zdobył Superpuchar Polski.

Dublet Papszuna

Cóż to są za piękne miesiące dla kibiców Rakowa Częstochowa! Zdobycie Pucharu Polski oraz wicemistrzostwo kraju wydawały się być planem wykonanym z nawiązką, a teraz podopieczni Marka Papszuna mogą włożyć do gabloty jeszcze jedno trofeum. Piłkarze zrobili świetny prezent swoim kibicom na 100-lecie klubu, a 2021 rok można śmiało uznać za najlepszy w historii Rakowa.

Marek Papszun, PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice 2:1 Raków Częstochowa | Fot. Patryk Kowalski

W spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie teoretyczną przewagę powinni mieć Legioniści, jednak rzeczywistość szybko zweryfikowała Pekharta i spółkę. Już w 10 minucie bramkę na 1:0 dla Rakowa zdobył Fran Tudor, który wykorzystał podanie głową Andrzeja Niewulisa po rzucie rożnym.

Korzystny dla przybyszy z południa wynik utrzymywał się do doliczonego czasu drugiej połowy, kiedy to błąd Vladana Kovacevica, nowego nabytku Rakowa, spowodował, że Legia mogła cieszyć się z wyrównania po strzale Emreliego. W międzyczasie bramkę na 2:0 dla częstochowian zdobył Ivi Lopez, jednak sędzia Sylwestrzak dopatrzył się przewinienia na Wietesce.

Klątwa wciąż trwa

Regulamin Superpucharu stanowi, iż po 90 minutach regulaminowego czasu gry należy rozegrać rzuty karne. Tak też się stało. Kapustka i Emreli spudłowali po stronie Legii, a nawet chybiony strzał Arsenicia po stronie Rakowa nie przeszkodził „Medalikom” w sięgnięciu po historyczny triumf.

Dla Legii kolejna porażka w finale Superpucharu to kompletna katastrofa. „Wojskowi” grali w meczu o absolutne panowanie w kraju nieprzerwanie od 2012 do 2018 roku. W tym czasie nie wygrali ani razu, a klęska w meczu z Rakowem to już 8. z rzędu przegrana batalia o Superpuchar.

Autor: Robert Saganowski