Niespodziewanym wynikiem zakończył się pierwszy mecz ćwierćfinałowy w turnieju siatkarek. Po pięciosetowym pojedynku Koreanki wygrały z Turczynkami i w półfinale zmierzą się z Brazylijkami. Prowadzone przez Stefano Lavariniego siatkarki, mają wielką szansę na zdobycie drugiego medalu na igrzyskach olimpijskich w historii ich występów. Pierwszy krążek siatkarki z Korei Południowej wywalczyły w 1976 roku w Montrealu, kiedy stanęły na najniższym stopniu podium. Gwiazdą zwycięskiej drużyny była Yeon Koung Kim, która zdobyła 27 punktów. W drużynie Turczynek najlepiej punktującą była Meryem Boz (24 pkt).

Turcja – Korea Południowa 2:3 (25-17, 17-25, 26-28, 25-18, 13-15)

W drugim meczu ćwierćfinałowym Amerykanki wygrały z Dominikankami 3:0. Podopiecze Karcha Kiraly’ego potrzebowały 83 minut, aby znaleźć się w półfinale turnieju olimpijskiego. Amerykanki całe spotkanie zagrały jednym składem, a najlepszą punktującą okazała się Andrea Drews (24 pkt). W przeciwnej drużynie 16 punktów zdobyła Brayelin Elizabeth Martinez.

Stany Zjednoczone – Dominikana 3:0 (25-11, 25-20, 25-19)

Kolejny spotkanie zapowiadało się jako najciekawsze w tej fazie rozgrywek. Na przeciwko siebie stanęły dwie siatkarskie gwiazdy: Paola Egonu i Tijana Boskovic. Początki pierwszej i trzeciej partii były zacięte, ale końcówki setów należały do Serbek, które dosyć łatwo pokonały Włoszki 3:0. W składzie aktualnych mistrzyń świata 24 punkty zdobyła wspomniana Tijana Boskovic. W ekipie włoskiej 16 punktów zapisała na swoim koncie Paola Egonu.

Serbia – Włochy 3:0 (25-21, 25-14, 25-21)

O ostatnie miejsce w półfinale walczyły Brazylijki z siatkarkami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego. Podopieczne Sergio Busato wygrały pierwszego seta i wysłały sygnał, że zamierzają walczyć z faworyzowanymi Brazylijkami. Jeden set to wszystko, na co pozwoliły podopieczne Jose Roberto

Brazylia – Rosyjski Komitet Olimpijski 3:1 (23-25, 25-21, 25-19, 25-22)