Porażka San Marino z Liechtensteinem 2:0 w Lidze Narodów, była ich setnym meczem bez wygranej. Dodatkowo wtorkowa klęska, była 40 przegranym spotkaniem z rzędu.

Marzenia Sanmaryńczyków o wygranej w meczu przeciwko Liechtensteinowi szybko zostały rozwiane. Już w drugiej minucie meczu rzut karny wykorzystał Nicolas Hasler. Kilkanaście minut później, bramkarz San Marino popełnił błąd, który wykorzystał Yannick Frick. Po raz kolejny piłkarze Franco Verrellego musieli uznać wyższość rywali.

Ostatni swój mecz wygrali 28 kwietnia 2004 roku ze wspomnianą już wcześniej reprezentacją Liechtensteinu (1:0). Od tego czasu rozegrali 100 oficjalnych spotkań. 99 razy schodzili z boiska pokonani, a raz w 2014 roku, udało im się bezbramkowo zremisować z Estonią. Pobili tym samym niechlubny rekord – żadna reprezentacja narodowa nie czekała na zwycięstwo dłużej niż 100 meczów!

San Marino w całej swojej historii strzeliło tylko 24 gole. Co ciekawe, 3 bramki udało im się zdobyć przeciwko.. Belgii! Swoich szans na wygraną, będą szukać w meczu z Gibraltarem, jednak pierwsze spotkanie przeciwko tej reprezentacji, skończyło się.. porażką.

Autor: Adam Stelmaszczyk