8 września w Ostrawie został przeprowadzony 59. lekkoatletyczny mityng Zlata Tretra (Złote Kolce).

Czwórka Polaków uplasowała się na drugich miejscach. Sofia Ennaoui w biegu na 800 m – 2.00,82, kulomiot Michał Haratyk – 21,65 oraz Marcin Krukowski – 83,27 i Maria Andrejczyk – 63,59 w rzucie oszczepem.

Krukowski prowadził w konkursie do ostatniej kolejki, kiedy to Łotysz Gatis Cakss rzucił 83,41 i tym samym wygrał. Miejsce czwarte zajął Cyprian Mrzygłód – 74,08.

Andrejczyk zaś została pokonana przez zawodniczkę z Czech, Barbora Spotakova – 65,19.

Sofie Ennaoui w biegu na 800 m wyprzedziła jedynie Brytyjka Laura Muir – 1.58,84. Na ósmym miejscu dobiegła Anna Sabat – 2.02,24.

Wśród mężczyzn w tym biegu wygrał Brytyjczyk Jake Wightman – 1.44,18 (najlepszy wynik w tym sezonie w Europie), a dwukrotny wicemistrz świata Adam Kszczot uplasował się na 13 pozycji z czasem 1.47,26.

W rzucie kulą zwyciężył Amerykanin Ryan Crouser – 22,43. Za nim uplasował się wspominany Michał Haratyk – 21,65. Tuż za podium znalazł się  Konrad Bukowiecki – 20,80. Wśród kobiet Paulina Guba była trzecia – 17,94, a najlepszą w tej konkurencji okazała się Portulgalka Auriole Dongmo – 18,42.

Wśród dyskoboli wygrał mistrz świata Szwed Daniel Stahl – 66,42, a czwarte miejsce przypadło Piotrowi Małachowskiemu – 63,97.

Wicemistrz Polski Gabriel Mikołajewski z czasem 51,43 dotarł na metę biegu na 400 m ppł. jako szósty. Zwyciężył Norweg Karsten Warholm – 47,62.

W skoku wzwyż wygrał Białorusin Maksim Niedasiekau – 2,24, a czwarty był Norbert Kobielski, który uzyskał 2,15.

Mistrz świata z 2011 roku Paweł Wojciechowski zajął szóste miejsce w skoku o tyczce – 5,34. Najlepszy w tej konkurencji tym razem był Filipińczyk Ernest Obiena – 5,74.

W rywalizacji na dystansie 1500 m nasz reprezentant Michał Rozmys zameldował się na mecie jako jedenasty z czasem 3.38,94, a bieg wygrał Norweg Jakob Ingebrigtsen – 3.33,92.

Czasem 15.39,76 Renata Pliś zapewniła sobie jedenaste miejsce w biegu na 5000 m. Trzynasta była Sylwia Indeka – 16.15,77. Zawody zdecydowanie wygrała Holenderka etiopskiego pochodzenia Sifan Hassan – 14.37,85.