Zwycięstwem gospodyń rozpoczęły się kobiece mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Angielki pokonały na Old Trafford Austriaczki 1:0.

Zwycięską bramkę zdobyła w 16. minucie spotkania Beth Mead – napastniczka Arsenalu wbiegła w pole karne i technicznym lobem pokonała swoją klubową koleżankę, Manuelę Zinsberger. Piłkę próbowała jeszcze wybić Carina Wenninger, ale jej interwencja miała miejsce już za linią bramkową, co potwierdził system goal-line technology. Tuż przed przerwą Angielki miały szansę na podwyższenie prowadzenie – błąd Wenninger w wyprowadzaniu piłki z linii obrony wykorzystała Ellen White, jednak zbyt mocno podała do Lauren Hemp – piłka odskoczyła od nogi skrzydłowej napastniczki Lwic, co dało czas na wyjście z bramki i skuteczną interwencję Zinsberger. Druga połowa była mniej ekscytująca – najlepszą okazję do wyrównania miała Barbara Dunst, która przeszła z prawego na lewe skrzydło po wejściu na boisko Julii Hickelsberger-Füller, jednak świetną robinsonadą po jej strzale zza pola karnego popisała się broniąca bramki Angielek Mary Earps.

Pierwsza kolejka grupy A zostanie dokończona w czwartek – w Southampton zmierzą się reprezentacje Norwegii i Irlandii Północnej. Zdecydowanym faworytem spotkania są podopieczne Martina Sjögrena – ich rywalki to najniżej notowane w rankingu UEFA uczestniczki turnieju w Anglii. Drużyny te grały ze sobą w grupie eliminacji EURO 2022 – zarówno w Belfaście, jak i w Stavanger 6:0 wygrały Skandynawki.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 21:00. Relacjonować będziemy je na kanale 2. Radia GOL – mecz skomentują Chris Passella i Wojciech Nowakowski.