Mistrzostwa Europy siatkarzy wkraczają w decydującą fazę. Już dziś “Biało-czerwoni” podejmą w półfinale rozgrywek reprezentację Słowenii – spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. 

Polscy siatkarze niczym wicher zameldowali się w fazie medalowej europejskiego czempionatu. Podopieczni trenera Grbicia przystąpią do półfinału nieposkromieni, pewnie punktując kolejnych rywali. Przynajmniej w teorii, w rzeczywistości Polacy stoczyli już przecież niejeden wymagający bój. Pamięcią nie trzeba sięgać daleko – zaledwie przed dwoma dniami “Biało-czerwoni” stoczyli z Serbią prawdziwy pojedynek na wyniszczenie (nie często zdarza się przecież, iż pojedynczy set kończy się wynikiem 36:34, a takowy rezultat padł właśnie w ćwierćfinałowym starciu Polaków). Potyczka zakończyła się (na całe szczęście) happyendem – nasi reprezentanci przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, triumfując finalnie 3:1. 

Bliźniaczym rezultatem nikt by zapewne dziś nie pogardził, szczególnie mając na uwadze historię bezpośrednich starć z reprezentacją Słowenii. Reprezentacją, podobnie jak Polska – nadal na przestrzeni rozgrywania turnieju niepokonaną (podobnym bilansem poszczycić mogą się także Włosi). Słowenia uplasowała się na pierwszej lokacie w końcowej tabeli grupy B, eliminując następnie z Turcję (3:2) i Ukrainę (3:1). W taki oto sposób podopieczni trenera Cretu ponownie zameldowali się półfinale europejskiego czempionatu (Słoweńcy zdobywali tytuł wicemistrza Starego Kontynentu trzykrotnie: w 2015, 2019 i 2021 roku). W ostatnich latach to właśnie Polacy kończyli swoją turniejową przygodę za sprawą nierzadko niedocenianego rywala (taka sytuacja miała miejsce w ciągu czterech ostatnich edycji Mistrzostw, śmiało można więc rzec, iż mamy w tym przypadku do czynienia z “klątwą” pokroju słynnego już ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich). Czas na przełamanie – wszak kiedy, jak nie dziś? Przewrotnie warto jednak przypomnieć, iż podobny slogan przyświeca “Biało-czerwonym” od lat, coraz to dźwięczniej, kiedy tylko Słowenia znów staje na drodze do upragnionego złota.  

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania relacji radiowej z niniejszego spotkania, którą na antenie RADIA GOL 1 przeprowadzi dla państwa Wojciech Anyszek. 

 

Autor: Mateusz Kurpiewski

UDOSTĘPNIJ
Mateusz Kurpiewski
Fan sportu, a przede wszystkim jego otoczki - najciekawsze dzieje się poza boiskiem.