W drugi listopadowy weekend jak zwykle grali we Włoszech. Zapraszamy na krótkie podsumowanie 12. kolejki Serie A – w Radiu GOL!

Przedstawimy trzy najciekawsze mecze tej kolejki oraz wydarzenia, które można uznać za ciekawe.

Sassuolo 2-2 Salernitana 10.11.2023 18:30

Jeśli chodzi o najciekawsze mecze kolejki, zdecydowanie trzeba uwzględnić pierwsze spotkanie kolejki (piątkowe), rozgrywane na Mapei Stadium. Gospodarze bardzo źle weszli w mecz, dostając gonga w 5. minucie meczu (Ikwuemesi), a później drugiego w 15. minucie meczu (Dia). Na tablicy świetlnej wynik był korzystny dla gości, jednak kolejny raz potwierdziły się słowa, że 2-0 to niebezpieczny wynik. W 36. minucie do wyrównania doprowadził Krystian Thorstvedt i na przerwę Sassulo schodziło z myślą doprowadzenia do wyrównania po złapaniu kontaktu z przeciwnikiem. W 52. minucie doprowadził do wyrównania Thorstvedt, który ustrzelił dublet. W drugiej połowie Sassuolo przeważało, jednak nie zdołało doprowadzić do wyrównania.

Lecce 2-2 AC Milan 11.11.2023 15:00

W niepodległościowe sobotnie po południe mediolański gigant ruszył w pogoni za punkami do Lecce. Scenariusz z piątkowego spotkania się powtórzył, bowiem Milan wyszedł na prowadzenie – kolejno Oliver Giroud 28′, Tijani Reijnders 35′. Taki wynik utrzymał się do przerwy, a po rozpoczęciu drugiej połowy meczu Lecce ruszyło do ataku. Publiczność pomogła gospodarzom i w 66. minucie meczu za sprawą Sansone – Lecce złapało kontakt, a po upływie czterech minut do siatki Milanu trafił Banda – doprowadzając do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2-2, a goście muszą mówić o niedosycie.

Inter 2-0 Frosinose 12.11.2023 20:45

Na Stadio Giuseppe Meazzy (San Siro) doszło do ostatniego pojedynku 12. kolejki Serie A. Mecz przebiegał dość dziwnie, bowiem na terenie lidera, ligowy „średniak” Frosinose radził sobie bardzo dobrze i momentami prowadził grę. Ale jednak to Inter wyszedł pierwszy na prowadzenie przed przerwą za sprawą – Dimarco. Po przerwie goście dostali drugiego gonga, a do bramki piłkę skierował Calhanoglu z jedenastu metrów. Scenariusz się nie zmieniał, a goście mieli okazję do złapania kontaktu lub nawet zaskoczenia Interu jeszcze jedną bramką, jednak do tego nie doszło, a mecz skończył się gładkim wynikiem 2-0. Po takich meczach poznaje się lidera!