W chińskim Wuhan zakończyły się bardzo udane dla Polski 7. Światowe Wojskowe Igrzyska Sportowe. Były one szczególnie udane dla naszych lekkoatletów, którzy zdobyli w nich 16 medali!

60 medali całej reprezentacji, a 16 z nich polskich lekkoatletów. Piękny wynik na zakończenie sezonu, który był bardzo udany i obfitował w wiele świetnych lekkoatletycznych imprez. Mobilizacja na Wuhan na pewno nie była już tak duża, jak na Mistrzostwa Świata w Doha, ale mimo tego wystąpiła tam większość naszych reprezentantów, którzy podlegają zawodowej służbie wojskowej.

Złotka

Najjaśniejszą gwiazdą polskiej reprezentacji został Michał Rozmys. W Wuhan zdobył dwa złote medale – w biegu na 800 i 1500 metrów, czym trochę „pstryknął” w nos władzom lekkoatletycznym, które ostatecznie nie pozwoliły mu wystartować na Mistrzostwach Świata w Doha. O przygotowaniach do tej imprezy Rozmys wspominał już w wywiadzie, którego udzielił nam nieco ponad miesiąc temu (ODNOŚNIK DO WYWIADU). Na najwyższym stopniu stanęli również Paulina Guba (pchnięcie kulą) oraz Paweł Wojciechowski (skok o tyczce). którzy osłodzili sobie humory po mniej udanych startach w Doha. Nasz tyczkarz miał dodatkową motywację, gdyż po śmierci jego trenera Wiesława Czapiewskiego, zdobycie złotego medalu było jego głównym celem na Igrzyskach Wojskowych. Do grona „Złotek” wskoczyły również nasze dziewczyny biegające 4×400 metrów oraz drużyna maratończyków.

Sreberka

Do worka pełnego złotych krążków, srebra dołożyli nasi miotacze – Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą) oraz Marcin Krukowski (rzut oszczepem), dla których również było to osłodzenie startu w Doha. O ile nasz młody kulomiot nie miał jakichkolwiek szans na zdobycie medalu Mistrzostw Świata (przez wysoki poziom finału), to nasz najlepszy oszczepnik po prostu zaprezentował się w Katarze przeciętnie. Srebro zdobyła też nasza męska sztafeta 4×400 metrów oraz drużyna kobiet w maratonie.

Brązy

Brązowe medale zdobyli Malwina Kopron (rzut młotem), Justyna Święty-Ersetic (400 metrów), Patryk Dobek (400 metrów przez płotki), Anna Kiełbasińska (200 metrów) oraz Marcin Lewandowski (1500 metrów).