Mesut Özil opuścił ostatnie 4 mecze z powodu kontuzji pleców. Wszystko wskazuje na to, iż jej powód jest dość… prozaiczny. Były reprezentant Niemiec ma maniakalnie grać w popularną grę “Fortnite”. Długie godziny spędzone przed ekranem komputera mogły doprowadzić Özila do kontuzji. 

Pomocnik od dłuższego czasu trenuje indywidualnie z powodu doskwierającego mu bólu pleców. Szkoleniowiec Arsenalu Unai Emery nie zna przyczyny takiej sytuacji, a Niemiec nie jest w stanie grać w piłkę już blisko miesiąc. Powód urazu Özila nie jest oficjalnie znany. Angielscy dziennikarze spekulują natomiast, iż ból pleców może być pokłosiem długiej gry na komputerze.

Zobacz także: Właściciele Manchesteru City chcą przejąć GKS Tychy

Nowa pasja Özila?

Dziennikarze “Daily Star” postanowili na własną rękę poszukać przyczyny kontuzji pomocnika. W tym celu sprawdzili jego profil w grze “Fortnite” i dotarli do szokujących informacji! Mesut Özil rozegrał w tę grę w sumie 5521 meczów, co przekłada się średnio na 5 godzin przed ekranem komputera dziennie!
Fizjoterapeuta, którego pracownicy anielskiej gazety zapytali o związek tak dużej liczby godzin grania z kontuzją pleców, nie ma wątpliwości. Twierdzi on, iż “Fortnite” mógł spowodować problemy Özila. Przyzwyczajony do dużych obciążeń organizm sportowca inaczej reaguje na kilkugodzinny brak ruchu, więc spędzanie 5 godzin przed komputerem mogło poskutkować urazem.

Niepewna przyszłość

Pozycja Mesuta Özila w tym sezonie w Arsenalu nie jest tak mocna, jak była w przeszłości. Ominął on bieżącym okresie rozgrywkowym już 11 spotkań, przez co media spekulują na temat przyszłości Niemca. W prasie pojawiła się ostatnio informacja o planach włodarzy Kanonierów. Są oni ponoć skłonni sprzedać 30-latka za niecałe 30 milionów euro, gdyż nie są zadowoleni z jego nieprofesjonalnego podejścia do obowiązków. Ponadto, Özil nie daje już drużynie tyle, ile gwarantował w przeszłości. Pomocnik z sezonu na sezon notuje coraz gorsze statystyki. W swojej najlepszej kampanii w Arsenalu zawodnik zdobył 6 bramek i zanotował aż 19 asyst. W poprzednim sezonie natomiast, trafił do siatki jedynie 4 razy i dołożył do tego 9 asyst.

UDOSTĘPNIJ
Avatar
"Redaktor naczelny" strony polskiego fanclubu Schalke - Schalke04.pl Poza tym fan ganiania za okrągłym balonem w wersji angielskiej, niemieckiej i polskiej :)