21. etapów i kilka dni ogromnych emocji i wysiłku. Tour de France dobiegło końca. W dzisiejszym, ostatnim etapie z najlepszej strony pokazał się Wout van Aert, jednak w klasyfikacji generalnej to Tadej Pogacar nie miał sobie równych.

Ostatni etap wyścigu, tzw. parada peletonu do Paryża, liczył tylko 108 kilometrów. Z trasą najlepiej poradził sobie Wout van Aert, dla którego było to trzecie etapowe zwycięstwo podczas tegorocznego TdF. Na podium znaleźli się dodatkowo Jasper Phillipsen oraz Mark Cavendish.

Rafał Majka i Michał Kwiatkowski zajęli odpowiednio 70. i 116. miejsce.

Wyniki 21. etapu:

1. Wout van Aert – 2:39:37

2. Jasper Phillipsen

3. Mark Cavendish

4. Luka Mezgec

5. Andre Greipel

W klasyfikacji generalnej triumfował Tadej Pogacar. Dla Słoweńca był to drugi udział w „Wielkiej Pętli”. Przed rokiem, jako debiutant, również stanął na najwyższym miejscu podium stając się drugim najmłodszym zwycięzcą w historii. W dniu wygranej miał 21 lat i 364 dni.

Jedyni Polacy w stawce zostali sklasyfikowani na niższych pozycjach. Oboje pełnili jednak role pomocników. Michał Kwiatkowski osłaniał Richarda Carapaza i ostatecznie zajął 68. lokatę. Rafał Majka był kluczowym zawodnikiem dla Tadeja Pogacara. Polak wykonywał bardzo ważną pracę, dzięki której walnie przyczynił się do sukcesu Słoweńca. Ostatecznie zajął 34 pozycję.