Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) wygrał trzeci etap wyścigu Tirreno-Adriatico. Za jego plecami finiszował Wout van Aert i tym samym utrzymał on pozycję lidera w klasyfikacji generalnej.

Dzisiejszy etap był najdłuższym zaplanowanym w tegorocznym wyścigu. Kolarze mieli do pokonania blisko 220 km uwieńczone stosunkowo niewielkim podjazdem. W trakcie piątkowej rywalizacji wykrystalizowała się w pewnym momencie ucieczka, która miała nawet 10 minut przewagi nad peletonem. Na niewiele jednak się to zdało. Na ostatnich kilometrach ucieczka została zlikwidowana, a jako pierwszy linię mety przekroczył ostatecznie Mathieu van der Poel, drugi był Wout van Aert, a podium uzupełnił Davide Ballerini.

Niestety Polacy nie odegrali dziś żadnych znaczących ról. Najlepszy spośród Biało-Czerwonych był Michał Kwiatkowski, który uplasował się na setnej lokacie. Jutro kolarze będą mieli do pokonania 148 km uwieńczone podjazdem.