Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) po efektownym ataku został zwycięzcą piątego etapu w ramach tegorocznego wyścigu Tirreno-Adriatico. Pozycję lidera klasyfikacji generalnej utrzymał natomiast Słoweniec Tadej Pogacar.

Kolarze mieli dziś w sumie do pokonania nieco ponad 200 km. Całe show zgarnął jednak van der Poel, który urwał się od stawki na około 50 km przed metą i samotnie przekroczył jej linię jako pierwszy. Najbliżej odwrócenia losów etapu był lider klasyfikacji generalnej – Pogacar. Słoweniec jednak ostatecznie ukończył niedzielną rywalizację z 10 sekundami straty do Holendra. Natomiast jako trzeci sklasyfikowany został dziś Wout Van Aert z 49 sekundami straty.

Najlepszy w niedzielę z Polaków, czyli Rafał Majka został sklasyfikowany pod koniec czwartej dziesiątki z czternastoma minutami straty. Za to najlepszy z Biało-Czerwonych w klasyfikacji generalnej, czyli Michał Kwiatkowski ukończył etap w drugiej setce.

Do końca rywalizacji pozostały dwa etapy.