Halvor Egner Granerud
Halvor Egner Granerud / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Ailura

Przed nami trzeci konkurs 70. Turnieju Czterech Skoczni. Przełożone z wczoraj zmagania odbędą się dziś w Bischofshofen. Początek rywalizacji o godzinie 16:30. Relacja na żywo w Kanale 1. Radia GOL.

Z naturą jeszcze nikt nie wygrał – boleśnie przekonał się o tym wczoraj dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich, Włoch Sandro Pertile. Przypomnijmy, że z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru wtorkowe zmagania w Innsbrucku zostały przeniesione do Bischofshofen i to właśnie tutaj odbędzie się trzeci i czwarty konkurs jubileuszowego, 70. Turnieju Czterech Skoczni.

To drugi w historii turnieju przypadek, kiedy konkurs na Bergisel nie doszedł do skutku. Wcześniej podobna sytuacja miała miejsce 14 lat temu. W 2008 roku skokowa karuzela także została przeniesiona do Bischofshofen. Wówczas drugi raz spotkaliśmy się z okolicznościami, kiedy organizatorzy zmagań byli zmuszeni zmienić lokalizację jednego z konkursów TCS.

Na starcie środowej rywalizacji tradycyjnie stanie 50 zawodników, którzy utworzą 25 par na podstawie wyników z rozpoczętych o godzinie 13:00 kwalifikacji. Na liście startowej zabraknie na pewno Kamila Stocha, który w poniedziałek został wycofany z dalszej części Turnieju Czterech Skoczni. W jego miejsce, jak na razie, nie zdecydowano się powołać innego skoczka.

Wśród faworytów do zwycięstwa w dzisiejszym konkursie wymienia się m.in. Norwegów: Mariusa Lindvika, Halvora Egnera Graneruda i Roberta Johanssona, Niemców: Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera oraz lidera całego 70. Turnieju Czterech Skoczni – Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Mocno namieszać mogą także Austriak Philipp Aschenwald czy Słoweniec Lovro Kos.

Relacja na żywo w kwalifikacji trwa w Kanale 1. Radia GOL. Zmagania eliminacyjne komentuje Jakub Grobara. O awans do konkursu walczy pięciu Polaków – Andrzej Stękała, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Jego start zaplanowano na godzinę 16:30. Trzecią rywalizację w ramach 70. TCS skomentuję dla Państwa osobiście w Kanale 1. Radia GOL. Zapraszam!

ZOBACZ TAKŻE: Świątek rozpoczęła sezon od zwycięstwa!

UDOSTĘPNIJ
Bartosz Pająk
Komentator i redaktor Radia GOL, ponadto piłkarz i spiker IV-ligowego Orlicza Suchedniów oraz jego człowiek od social mediów. Prywatnie sympatyk Manchesteru United, polskiej Ekstraklasy i pierwszej ligi. W wolnych chwilach miłośnik transportu kolejowego.