Kolejny dzień, kolejne zmagania. Tym razem w szwajcarskim Davos mogliśmy oglądać bieg na 10 km pań i 15 km panów stylem klasycznym. Niedzielne popołudnie było popisem biegaczy z Rosji, którzy zajęli cztery z sześciu miejsc na podium w obu biegach.

Bieg na 10km (panie)

Punktualnie o 10:45 na trasę wyruszły kobiety. Bez zawodniczek ze Skandynawii można było liczyć na pasjonujące widowisko. Nie do końca tak było. Zawody w Szwajcarii drugi dzień z rzędu wygrała Rosie Brennan, która na metę wbiegła aż 34 sekundy przed Rosjanką Yulią Stupak. Podium uzupełniła kolejna reprezentantka USA Hailey Swirbul, dla której był to najlepszy wynik w karierze.

Gorzej niż wczoraj poradziły sobie Polki. Na pozycjach punktowych nie dobiegła żadna z reprezentantek naszego kraju. W sprincie najsłabsza, a w biegu klasycznym najlepsza okazała się Izabela Marcisz (35. miejsce). Weronika Kaleta zajęła 39. lokatę, a Monika Skinder była 42.

Bieg na 15 km (panowie)

Podium w rywalizacji mężczyzn zdominowali Rosjanie. Najlepszy był Aleksander Bolshunov, który nad drugim Andrejem Melnichenką miał aż 32,2 sekundy przewagi. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny zawodnik Sbornej – Artem Maltsev. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Bolshunov wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji Pucharu Świata, wyprzedzając niestartujących Norwegów – Johannesa Klaebo i Emila Iversena.

Polscy zawodnicy, podobnie jak Polki, nie zajęli punktowanej pozycji. Najlepszy z nich – Dominik Bury był 34. 56. był Mateusz Haratyk, 63. – Kamil Bury, 65. – Dawid Damian, a 67. – Kacper Antolec.

Autor: Dawid Lampa