Pełnia szczęścia była tak blisko, ale wymknęła się z rąk koszykarzom Arged BMSlam Stali Ostrów Wielkopolski. Koszykarze z Polski ulegli ostatecznie gospodarzom finałowego turnieju stosunkiem 74:82.

Izraelska ekipa Ironi Ness Ziona zdołała odwrócić losy spotkania w drugiej części meczu. Kiedy bowiem pod koniec trzeciej kwarty drużyna z Wielkopolski prowadziła już 64:55, to wydawało się, że trzyma ten mecz pod kontrolą. Od tego momentu coś w maszynce trenera Milicicia się zablokowało. Przegrany fragment spotkania 13:1 podciął skrzydła naszym koszykarzom.

Ostatnie minuty to wciąż dzielna walka, ale gospodarze nie oddali wypracowanej przewagi i ostatecznie to oni sięgnęli po triumf w finale FIBA Europe Cup. Niemniej jednak taki wynik należy uznać za wielki sukces całej polskiej koszykówki klubowej.

Ostrowianom pozostała natomiast jeszcze walka o złoto w Energa Basket Lidze.