Reprezentacja Polski siatkarek udanie rozpoczęła dwumecz z Bułgarią. Podopieczne Jacka Nawrockiego po dosyć zaciętym spotkaniu wygrały 3-1, nastrajając kibiców optymistycznie przed nadchodzącą Ligą Narodów.

Pierwszy set przebiegał w pełni pod kontrolą reprezentacji Polski, która finalnie triumfowała w premierowej partii (25-22). Biało-Czerwone miały porównywalną do Bułgarii skuteczność w ataku, lecz lepiej grały blokiem (7-3 po pierwszym secie). Druga partia znowu przebiegała po myśli drużyny trenera Jacka Nawrockiego, ale rywalki zaczęły odrabiać straty w końcowym fragmencie seta. Doszło do gry na przewagi, w której lepsze były Bułgarki (30-28). Początek trzeciej partii zwiastował zacięte starcie, ale w połowie Polki zaczęły uciekać, co ponownie pozwoliło im na objęcie prowadzenia w meczu (25-19). W tym secie reprezentacja Polski miała najlepszą skuteczność w ataku (57%) i przyjęciu (72%). W ostatniej partii walka znowu była zacięta, a nasze siatkarki wygrały ostatecznie w końcówce (25-22).

Reprezentacja Polski zdecydowanie zanotowała fantastyczny mecz w elemencie bloku, zdobywając nim aż 21 punktów (przy zaledwie 5 blokach Bułgarii). W ataku nieco odstawały od rywalek (39% do 43%), a w przyjęciu miały praktycznie ten sam wynik (51% do 50%). Polki jednak lepiej zagrywały (4 do 1 w asach serwisowych). Na szczególną uwagę zasługuje Malwina Smarzek-Godek, która zdobyła w tym meczu aż 30 punktów.

Trener Jacek Nawrocki do boju posłał następujące zawodniczki: Martę Krajewską, Malwinę Smarzek-Godek, Zuzannę Górecką, Martynę Łukasik, Klaudie Alagierską i Zuzannę Efimienko-Młotkowską. Na pozycji libero Maria Stenzel i Monika Jagła zmieniały się w obronie i przyjęciu. Na boisko z ławki rezerwowych wchodziła Olivia Różański. W meczowym składzie zabrakło Martyny Grajber, Magdaleny Stysiak oraz Julii Nowickiej, które znalazły się w składzie na dzisiejszy mecz. ,,Wolne” dostały Smarzek-Godek, Alagierska oraz Krajewska.

Reprezentacja Polski do drugiego meczu z Bułgarią przystąpi już o 14:45. Będzie to ostatni sprawdzian przed zbliżającą się Ligą Narodów (25.05).