Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała w Rzeszowie Słowację 4:0 w meczu towarzyskim w ramach przygotowań do mistrzostw świata. Jedną z bramek dla biało-czerwonych zdobył piłkarz Stali Rzeszów Szymon Łyczko.

Był to jeden z ostatnich sprawdzianów reprezentacji Polski U-18 przed wylotem na mistrzostwa świata w Indonezji .

Polacy od początku meczu nadawali ton meczu i dominowali nad naszymi południowymi sąsiadami. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie po zagraniu Krzysztofa Kolanko do siatki Słowaków trafił Mike Huras. Ten ostatni w 41. minucie był faulowany w polu karnym i sędzia Mariusz Myszka wskazał na 11 metr. Do karnego podszedł Daniel Mikołajewski pewnie pokonując golkipera rywali.

W przerwie trener Marcin Włodarski dokonał kilku zmian, na boisko wszedł m.in. piłkarz Stali Rzeszów Szymon Łyczko i jak się okazało później był to dobry ruch.

Druga połowa jeszcze nie rozpoczęła się na dobre, a na tablicy wynik zmienił się na 3:0. Karol Borys zagrał do Mikołajewskiego i gracz Parmy po raz drugi zmusił słowackiego bramkarza do kapitulacji.

Wynik meczu w 87. minucie ustalił wspomniany Łyczko, co wywołało ogromny aplauz miejscowej publiczności.

Kibice po raz kolejny pokazali, że na Podkarpaciu warto organizować mecze reprezentacji Polski, niezależnie w jakiej kategorii wiekowej. Na trybunach pojawiło się ponad 3200 widzów, którzy bardzo żywiołowo dopingowali Polaków.

W przerwie meczu doszło do bardzo miłej uroczystości. Uhonorowano dwóch znakomitych reprezentantów Polski Grzegorza Lato i Jana Domarskiego, którym m.in. wręczono pamiątkowe patery. Kilka godzin wcześniej na bocznym boisku Stadionu Miejskiego odbył się Turniej Podokręgów Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej piłkarzy z rocznika 2012. I to właśnie Lato i Domarski wraz z Prezesem Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej Mieczysławem Golbą oficjalnie wręczali medale i puchary dla młodych piłkarzy, życząc im reprezentacyjnej kariery.

W turnieju podokręgów najlepsi okazali się gracze z Podokręgu Krosno, którzy wyprzedzili podokręgi: Rzeszów, Dębica, Jarosław i Stalowa Wola.

Przed reprezentacją Polski U-18 jeszcze jeden sprawdzian. 17 października o godzinie 15.00 drużyna trenera Marcina Włodarskiego zmierzy się z Czechami w Brzegu na Opolszczyźnie.

Będzie to ich ostatni mecz przed wylotem na mistrzostwa świata w Indonezji. Polacy w grupie zmierzą się z Japonią, Senegalem i Argentyną.

Tymczasem na Podkarpaciu zobaczymy w najbliższych dniach jeszcze reprezentację Polski U-21. W Stalowej Woli zespół prowadzony przez trenera Adama Majewskiego zmierzy się w eliminacjach mistrzostw Europy z Estonią. Początek meczu o godzinie 18.

Polska – Słowacja 4:0 (2:0)

Bramki: Huras 15, Mikołajewski 41-karny, 48, Łyczko 87.

Polska: Piekutowski – Krzyżanowski (56 Gurgul), Orlikowski (71 Kowalik żk), Krysiak, Sznaucner, Reguła, Borys żk (56 Tomczyk), Przyborek (46 Łyczko), Kolanko żk (56 Wolski), Huras, Mikołajewski (56 Brzyski). Trener Marcin Włodarski.

Słowacja: Jokl – Fasko żk, Lami, Korba (62 Dovicak), Petruska (74 Zachar), Ragan (62 Rusnak), Sarudi (80 Husarcik), Tomanek żk, żk, czk (89), Kutka żk (74 Ziga), Kosa, Dikos (80 Mizerak).

Sędziowali: Mariusz Myszka oraz Marek Witoń, Paweł Bałut i Sebastian Godek.

Źrodło: Biuro prasowe Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej