Kolejny weekend przyniósł nam sporo występów Polaków za granicą. Co pokazali „biało-czerowi” tym razem? Były zarówno bramki, jak i czyste konta.

Anglia

Na Wyspach zobaczyliśmy pojedynek dwóch „biało-czerwonych” w jednym spotkaniu. Southampton, dla którego Jan Bednarek rozegrał 90 minut, wygrało 1-0 z Leeds United Mateusz Klicha, który spędził na murawie 77. Łukasz Fabiański utrzymał czyste konto w zwyciężony 1-0 przez West Ham meczem z Evertonem. Przez 84 minuty grał Jakub Moder, którego Brighton zremisowało bezbramkowo z Norwich City. Cały mecz dla Barnsley rozegrał Mateusz Helik, jednak jego zespół uległ 1-0 Reading. Bartosz Białkowski zagrał raczej słaby mecz, w którym jego Millwall przegrało 2-0 z Luton.

Włochy

Wojciech Szczęsny rozegrał bardzo dobry i był jednym z najważniejszych czynników, które dały w ten weekend zwycięstwo Juventusowi w pojedynku z AS Romą. Piotr Zieliński był na boisku 71 w wygranym 1-0 meczu z Torino, a Szymon Żurkowski rozegrał słabe spotkanie przeciwko Atalancie i został zmieniony w 61. minucie. Ponadto na boisku pojawili się Karol Linetty, który zagrał 67 minut w starciu z Napoli oraz Bartosz Bereszyński, którego Sampdoria przegrała 3-1 z Cagliari, a Polak spędził na placu gry 87 minut.

Niemcy

Najważniejszym wydarzeniem za naszą zachodnią granicą były dwa gole Roberta Lewandowskiego w triumfie 5-1 nad Bayerem Leverkusen. 60 minut na boisku spędził Krzysztof Piątek, jednak nie spisał się on najlepiej, mimo to Herta wygrała 2-1 z Eintrachtem Frankfurt. Augsburg zremisował 1-1 z Arminią Bielefeld, a cały mecz rozegrali Gumny oraz Gikiewicz. Marcin Kamiński zdobył gola, który dał Schalke zwycięstwo w ważnym spotkaniu z Hannoverem 96. Na końcówkę spotkania na murawie pojawił się Jakub Piotrowski, a jego Fortuna zremisowała 1-1 z HSV.

Inne

We Francja Przemysław Frankowski rozegrał 90 minut, ale jego Lens przegrało 1-0 z Montpellier, natomiast Arkadiusz Milik zaliczył trafienie w wygranej 4-2 przeciw Lorient. Sebastian Szymański zagrał 90 minut w remisie 2-2 ze Spartakiem Moskwa, a Grzegorz Krychowiak strzelił gola i zapewnił Krasnodarowi punkt w meczu z FC Ufa. Tomasz Kędziora zagrał natomiast 90 minut w wygranym 4-1 meczu z PFC Lwów.