W czwartym meczu eliminacyjnym reprezentacja Polski w futsalu pewnie pokonała Norwegów. Dla biało-czerwonych jest to drugie zwycięstwo, dzięki któremu awansowali na drugie miejsce w grupie.

Eliminacje dla naszych reprezentantów rozpoczęły się niezbyt udanie, bo od mało szczęśliwego dwumeczu z Portugalią. Najpierw zremisowaliśmy z zawodnikami z Półwyspu Iberyjskiego 2-2, a następnie ponieśliśmy dotkliwą porażkę aż 0-3.

Na nasze szczęście, kolejne mecze poszły już po naszej myśli. 5 marca pokonaliśmy Norwegię 3-0, a dzisiaj, dzięki wygranej 4-1, udało się ponownie sięgnąć po trzy punkty. I to w bardzo dobrym stylu, bowiem rywale niemal przez całe spotkanie byli zepchnięci do głębokiej defensywy.

Strzelaninę nasi piłkarze rozpoczęli już od 4. minuty. Wtedy do siatki udało się trafić Krzysztofowi Elsnerowi, a w 14. minucie prowadzenie podwyższył Michał Marek. Na listę strzelców udało się wpisać także Patrykowi Hołemu oraz Sebastianowi Grubalskiemu. Honorowe trafienie dla Skandynawów zdobył Lars Rottingsnes.

Eliminacje do Mistrzostw Europy zakończą się w kwietniu, dwumeczem z Czechami. Awans na Euro 2022 wywalczy 16 zespołów – zwycięzcy ośmiu grup oraz sześć najlepszych drużyn z drugich miejsc. Dwie pozostałe ekipy z drugich lokat zmierzą się ze sobą w meczu barażowym.