Wielka sensacja w finale, tego nikt się nie spodziewał.

Vondrousova M 2 – 0 Jabeur O.

Pierwszy set zaczął się bardzo dobrze dla Tunezyjki, która szybko przełamała swoją rywalkę i wyszła na prowadzenie 2- 0. Chwilę później Czeszka najpierw odłamała a później wygrywając swoje podanie wyrównała stan meczu na po dwa. W następnym gemie Jabeur znowu wygrała swoje podanie i chwilę później przełamała po raz kolejny wychodząc na przewagę dwóch gemów. Mimo tak wielkiej przewagi Tunezyjka zaprzepaściła to przegrywając pod rząd aż cztery gemy. Dzięki temu Czeszka wyszła na prowadzenie w setach. Druga partia natomiast zaczęła się bardzo dobrze dla prowadzącej która w pierwszym gemie przełamała rywalkę. Następny ciąg zdarzeń był całkowicie inny, teraz to Jabeur wygrała trzy gemy pod rząd dwa razy przełamując rywalkę. Mimo to Czeszka nie dała za wygraną i po chwili wynik znów był równy. Dwa następne gemy to wygrana obu Pań swojego serwisu. W gemie kolejnym Jabeur po raz kolejny została przełamana, a później Vondrousova  wygrała swoje, tym samym notując pierwsze w karierze zwycięstwo na Wimbledonie .