Przegrane faworytek, Świątek z awansem, Linetty odpada.

Świątek I. 2 – 0 Curenko Ł

Polka po bardzo dobrym meczu pewnie ogrywa Ukrainkę, tracąc zaledwie dwa gemy.

Vekic D.  2 – 1  Samsonowa  L.

Chorwatka  bardzo słabo zaczęła pierwszy set i przegrała go z Rosjanką. Następne dwa sety to już popis Vekic i kompletna deklasacja, dająca jej awans do następnej rundy.

Sakkari M. 0 – 2 Vondrousova M.

Bardzo słaby mecz Greczynki i zasłużona porażka z Czeszką w dwóch setów. Kolejna zawodniczka z topu żegna się z zawodami

Kalinskaja A. 0 – 0 Rybakina E.

Mecz nie  został rozegrany w pełni, Rosjanka poprosiła o krecz z powodu urazu.

Badosa P.  2 – 0 Kostjuk M.

Półtorej godziny tyle zajęło Hiszpance pokonanie przeciwniczki i awans do następnej rundy.

Muchova K. 2 – 0 Giorgi C.

Włoszka nie dała rady lepiej dysponowanej Czeszce. Mecz bez historii.

Krejcikova B. 0 – 2 Ostapenko J.

Czeszka postawiła twarde warunki tylko w pierwszym secie, gdzie przegrała tie – break. Drugi set to porażka do zera.

Grabhner J. 1 – 2 Kastkina D.

Bardzo zacięte spotkanie obu zawodniczek. Pierwszy set do pięciu wygrała Rosjanka, w drugim straty odrobiła Grabhner wygrywając do czterech. W trzeciej partii obie zawodniczki nie popełniały błędów, do rozstrzygnięcia potrzebny był tie – break, który wygrała minimalnie  Kasatkina tym samym zapewniając sobie awans do czwartej rundy.

Gauff C.  1 – 2 Bouzkova  M.

Kolejna sensacja na kortach w Rzymie. Gauff nie dała rady i zasłużenie po trzech setach odpada z turnieju.  Pierwszy set udało się wygrać, lecz w następnych dwóch, Bouzkova zaprezentowała się kapitalnie oddając zaledwie cztery gemy. Zasłużony awans Czeszki.

Potapowa A. 1 – 2 Kudiermietowa W.

Obie zawodniczki dały nam nie lada widowisko. Pierwszy set wygrała faworytka tego starcia. W drugiej partii do głosu doszła Potapowa, która szybko odrobiła stratę seta. Trzecia rozstrzygająca to pełna dominacja Kudiermietowej i pewny awans dalej.

Bondar A. 0 – 2 Zheng Q.

Chinka bez większych problemów w kolejnej rundzie turnieju w Rzymie.

Wang Xiy. 2 – 1 Townsend T.

Mecz bardzo sinusoidalny,  pierwszy set dla Chinki, drugi dla Amerykanki. Rozstrzygająca partia była bardzo wyrównana i to Wang wyszła z niej zwycięsko.

Garcia C. 0 – 2 Osorio C.

Faworyzowana przed spotkaniem Garcia nie dała rady w dzisiejszym meczu. Przegrała z lepiej grajacą Osorio w dwóch setach 4-6 4-6.

Linette M. 0 – 2 Haddad Maia B.

Brazylijka za mocna na naszą Linette. Polka przegrywa w dwóch setach, wygrywając zaledwie pięć gemów

Azarenka V 0 – 2 Keys M.

Mecz nie odbył się, Azarenka poddała mecz.

Kalinina A. 2 – 0 Kenin S.

Tym razem pogromczyni Sabalenki nie dała rady. Kenin nie miała szans w starciu z Kalininą i gładko przegrała.