Hurkacz z pierwszym punktem dla Polski w starciu z Francją

Polak w dwóch setach pokonuje Francuza.

Pierwszy set bardzo dobrze rozegrany przez Hurkacza. Pierwsze trzy gemy zostały wygrane przez serwisujących. W czwartym gemie Polak przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie z przewagą przełamania. Sytuacja nie zmieniła się już dzięki czemu nasz tenisista wygrał pierwszą partię wynikiem 6:3.

Drugi set zdecydowanie bardziej był wyrównany. Zarówno Hurkacz jak i Mannarino nie dali za wygraną i obaj wygrywali swoje podania. W tym secie nasz tenisista miał szanse na przełamanie w trzecim gemie ale nie wykorzystał jej. W gemie jedenastym przy serwisie Francuza gem był bardzo wyrównany. Francuz zaczął wyrzucać piłki przez co pojawiła się szansa na break point. To stało się faktem Polak zdobył tą szanse i wykorzystał wychodząc na prowadzenie. Ostatni gem zaczął się wyśmienicie wygrywającym serwisem. Drugi  był asem jak i kolejny. Tym samym Hubert dał nam prowadzenie w rywalizacji z Francją.

Hurkacz H. 6 – 3 7 – 5 Mannarino A.