Iga broni tytułu na kortach ziemnych w Porche Open.

Świątek I. 2 – 0 Sabalenka A.

Pierwszy set zaczął się bardzo równo patrząc na  wydarzenia na korcie. Obie zawodniczki do stanu po 3 w gemach utrzymywały serwis. W gemie siódmym Sabalenka dała się przełamać i to Świątek wyszła na prowadzenie. W kolejnym gemie Polka utrzymała prowadzenie i prowadziła już 5 – 3. Ostatni gem to duża nerwówka z strony Białorusinki, która po raz kolejny dała się przełamać i przegrała seta.

Drugi set to świetna dyspozycja Polki, która od samego początku przeważała w spotkaniu. Sytuacja na boisku sprawiła, że szybko wyszła na prowadzenie dwoma gemami i utrzymywała daną przewagę w tym secie. W spotkaniu warto wspomnieć że Światek grała bardzo dobrą skutecznością przy serwisie i z forhendu. Kluczowym gemem w tej partii, okazał się gem dziesiąty gdzie Polka grała bez zarzutów i nie dała wygrać rywalce nawet punktu. Tym samym Polka obroniła tytuł w Stuttgarcie. Zasłużone zwycięstwo reprezentantki Polski.