Wielkie emocje w finale turnieju Pań na kortach ziemnych.

Światek I. – Sabalenka A.

Pierwszy set bardzo wyrównany do siódmego gema, gdzie Białorusinka wygrała trzy kolejne z rzędu gemy oraz całego seta. W drugiej partii Świątek zaczęła bardzo dobrze bo prowadziła już 3-0, niestety Białorusinka odrobiła stratę i wyrównała wynik na po trzy. W kolejnych gemach to Świątek przejęła inicjatywę i wyrównała spotkanie na po jeden w setach. Ostatnia partia to wielkie emocje po dwóch stronach. Najpierw Sabalenka wygrała trzy gemy potem Polka wyrównała na 3- 3. W końcowej fazie tego spektaklu, w kluczowych momentach to Białorusinka była lepsza. Polka po raz pierwszy w tym roku przegrała spotkanie na kortach ziemnych, mimo to nadal utrzymuje bezpieczny dystans w rankingu WTA.