Gładka przeprawa Świątek, dwie faworytki nie dały rady.

Collins D. 0 – 2 Świątek I.

Deklasacja Polki i szybka wygrana z Amerykanką 6 – 1 6 – 0

Zheng Q. 2 – 1 Williams V.

Pierwszy set wygrany do jednego przez Williams. Kolejne dwa sety to dominacja Chinki, która ograła do dwóch i do jednego.

Vondrousova M. 2 – 0 Potapowa A.

Czeszka zagrała kapitalny mecz i pewnie ograła Rosjankę, tym samym zapewniając sobie awans do kolejnej rundy.

Stephens S. 2 – 1 Garcia C.

Wszystkie sety skończyły się wynikiem 6 – 4. W pierwszym górą była Francuzka, natomiast w kolejnych dwóch lepsza była Amerykanka. Francuzka bardzo dołuje z formą co pokazuje, ze zapewne wypadnie z top 10 WTA.

Rybakina E. 2 – 1 Ostapenko J.

Pierwszy set był wyrównany, który zakończył się tie breakiem. W nim lepsza okazała się Ostapenko. Kolejne dwa sety to wygrana Rybakiny do dwóch i do czterech i pewny awans dalej.

Paolini J. 2 – 0 Busca C.

Hiszpanka  zniszczona przez Włoszkę. Zwycięstwo 6 – 1 6 – 3.

Kvitova P. 2 – 1 Noskova L.

Pierwszy set bardzo dobry w wykonaniu Kvitowej i wygrana do trzech. W kolejnym secie to Nokova wzięła się do pracy i wygrała najpierw do dwóch, a w kolejnym do czterech. Tym samym Petra Kvitova sensacyjnie odpadła  z turnieju.

Sherif  M. 0 – 2 Gauff C.

Szybkie zwycięstwo 6 – 2 6 – 2 i Amerykanka w kolejnej rundzie.

Sakkari M. 2 – 1 Cristea S.

Pierwszy set to wygrana do dwóch przez Rumunkę. Druga partia to zdecydowanie bardziej wyrównane spotkanie , przy czym w decycujacych momentach to Sakkari grała lepiej i wygrała ją do trzech. Jeśli chodzi o ostatnią partie to przy stanie po pięć, Greczynka przełamała rywalkę i wygrała spotkanie.

Martic P. 1 – 2 Muchova  K.

Pierwsza partia do trzech wygrana przez Czeszkę. Jeśli chodzi o drugi set to Martic wygrała do trzech. Ostatnia partia zakończyłą się takim samym wynikiem i zwycięstwem Czeszki.

Mertens E. 1 – 2 Buzkova M.

Kolejny sensacyjny wynik w meczu tenisowym. Tym razem Mertens, która w pierwszym secie przegrała do dwóch z Buzkovą. Natomiast w drugim secie odrobiła stratę i wygrała do czterech. Ostatni set to znowu słaba dyspozycja Belgijki i przegrana do jednego.

Trevisan M. 1 – 2 Pegula J.

Pierwsza partia to tie break, wygrany niespodziewanie przez Włoszkę. Kolejne dwa sety to deklasacja Amerykanki i wygrana do dwóch i trzech.

Jabeur  O. 2 – 1 Kalinina A.

Pierwsza partia zakończona zwycięstwem Tunezyjki do trzech. Drugi set bardzo wyrównany, zakończony tie breakiem, w którym górą niespodziewanie wygrała Ukrainka. Ostatni set to również tie break, w którym górą okazałą się tym razem Jabeur i przeszła dalej.

Kasatkina D. 2 – 0 Grachewa W.

Francuzka zdeklasowana przez Rosjankę i pokonana  6 – 3 6 – 1.

Li A. 1 – 2 Sabalenka A.

W pierwszym secie Sabalenka poczuła opór u rywalki ale wygrała partię do pięciu. W drugiej partii Białorusinka kompletnie siadła z formą i przegrała do dwóch. W trzecim podniosła się i wygrała partię do czterech mając awans do kolejnej rundy.