Wielkie emocje i kontuzja jednej z faworytek turnieju.

Świątek I. 2 – 0 Zheng Q.

Pewny mecz w wykonaniu polki i szybki awans do kolejnej rundy. Chinka nie miała argumentów.

Vekic D. 1 – 2 Pliskova Ka.

Bardzo wyrównane starcie obu zawodniczek. Pierwszy set to świetny popis Czeszki. W drugim sytuacja się wyrównała gdzie zobaczyliśmy tie – break, przez niewielkie błędy Czeszki, jej rywalka wyrównała stan meczu. Trzecia partia to również tie – break ale tym razem Chorwatka nie spisała się dobrze, co nie dało jej zwycięstwa.

Jabeur O. 2 – 1 Ostapenko J.

Patrząc na ten mecz można powiedzieć, że Tunezyjka uciekła spod topora. Pierwszy genialny w wykonaniu Ostapenko. W drugim Jabeur przegrywała już 3-5, mimo to obroniła gema oraz odwróciła seta na 7 – 5. W decydującej partii Tunezyjka podtrzymała formę i wygrała ostatnią partię oraz mecz.

Haddad Maia B. 1 – 0 Rybakina E.

Pierwszy set do jednego wygrany przez Brazylijkę. Widać było jakiś doskwierający ból u Rybakiny, który okazała się prawdą ponieważ poddała ona drugi set przy stanie 4-1.

Gauff C. 0 – 2 Potapowa A.

Amerykanka bez szans, Rosjanka w kolejnej rundzie turnieju na kortach ziemnych.

Maria T. 0 – 2 Garcia C.

Pierwszy set zakończony tie – breakiem na korzyść Francuskiej tenisistki. Druga partia z decydującym przełamanie również zaończyła się zwycięstwem reprezentantki Francji.

Badosa P 2 – 0 Bucsa C.

Faworyzowana Hiszpanka pewnie z stratą zaledwie trzech gemów pokonuje mniej doświadczoną koleżankę z reprezentacji i melduje się w kolejnej rundzie.

Krejcikova B. 0 – 2 Sabalenka A.

Pewny mecz Białorusinki i szybka wygrana 2 – 6 3 – 6.