Piąty dzień na kortach w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Iga Świątek 2 – 0 Coco Gauf

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu Polki. Amerykanka w pierwszym secie mimo tego, że udało jej się przełamać raz Swiątek, przegrała go do czterech. Po przerwie Polka grała jak w transie co dało jej pewną wygraną w dwóch setach. Wynik spotkanie 6:4 6:2

Jessica Pegula 1 – 2 Barbora Krejcikova

Początek spotkania fenomenalna dyspozycja Krejcikovej. Pegula bez szans po zaledwie trzydziestu minutach mamy jeden do zera w setach. Drugi set zdecydowanie lepszy w wykonaniu Peguli. Błędy Czeszki przy stanie 6:5 dały triumf Amerykance i trzeciego seta. Ostatnia partia trwała zaledwie dwadzieścia siedem minut. Fenomenalny serwis Czeszki jak i return daje jej pierwszy finał w tym sezonie. Pegula zdecydowanie poniżej oczekiwań.