13 luty to kolejny dzień zmagań Ligi Mistrzów! Rozegraliśmy dzisiaj następną partię spotkań 1/8 finałów rozgrywek.

Zapraszamy na podsumowanie tych meczów w Radiu GOL!

FC Kopenhaga – Manchester City 1-3  13.02.2024

Stolica Danii, a dokładniej stadion Parken z reguły nie jest zbyt gościnny dla gości, którzy w głównej mierze grając z Kopenhagą – bronią się i rzadko kiedy wywożą punkty. Mimo wszystko dzisiejszy wynik 1:3 na korzyść gości dalej nie przekreśla statusu „twierdzy” Parken, bowiem w lidze owy status dalej jest zachowany. Dla Kopenhagi gra w 1/8 finałów to już i tak sukces, a kiedy na swój rodzimy stadion przyjeżdzają „The Citizens” – powinno panować swego rodzaju święto w mieście. Przechodząc już stricte do spotkania – od początku goście dyktowali warunki co  skutkowało bramką już w 10′ (Kevin DeBruyne). Później jednak gospodarze ku uciesze trybun doprowadzili do wyrównania (Magnus Mattson). Radość jednak nie trwała długo, a bramkę na 1:2 goście zdobyli w 46′, a więc do szatni (Bernardo Silva). W drugiej połowie scenariusz się nie zmienił, więc goście dalej dyktowali warunki. Duńczycy mieli kilka okazji, aby zagrozić bramce Edersona, jednak defensorzy City niebezpieczeństwo „dusili w zarodku”. Dzieła zniszczenia dopełnił jeszcze 1:3 90+2′ (Phil Foden).

RB Lipsk – Real Madryt 0-1  13.02.2024

W Lipsku na pewno wszyscy dzień wcześniej śnili o pokonaniu wielkich „Los Blancos” na swoim boisku w Niemczech. A piłkarze te prośby kibiców wzięli sobie do serca, bowiem zaatakowali już na początku, a w 2′ gola strzelił Benjamin Sesko, jednak sędzia Peljto bramki nie przyznał, co jest owiane pewną kontrowersją. Lipsk dość śmiało atakował, a pierwsze minuty to po krótce: złość na sędziego oraz głośny stadion i wydaje mi się, że po części te dwie rzeczy były czynnikiem motywującym dla gospodarzy. Pierwsza połowa minęła, jednak dość wyrównanie, a trenerzy w szatniach na pewno zachęcali swoje zespoły do dalszej pracy na murawie. Mimo wszystko słowa szkoleniowca bardziej do serca wzięli sobie goście, bowiem zaatakowali, a bramkę po przepięknym rajdzie i strzale zdobył Hiszpan (Brahim Diaz). Gospodarze próbowali, jednak już do końca nie zdołali strzelić wyrównującego gola. Wydaje mi się, że ten mecz może być kolejnym dowodem piłkarskiego wyrachowania „Królewskich”.