Czwarty dzień Paralekkoatletycznych Mistrzostw Świata przyniósł Polakom kolejne cztery medale. Naszym łupem padło m.in. pierwsze złoto, a to za sprawą Barbary Bieganowskiej, która wygrała rywalizację w biegu na 1500 metrów (kategoria T20)!

Barbara Bieganowska to od kilku lat ścisły trzon polskiej paralekkoatletycznej reprezentacji. W Dubaju potwierdziła swoją dominację w biegu na 1500 metrów (kategoria T20) i zdobyła czwarty z rzędu tytuł Mistrzyni Świata. 38-latka wbiegła na metę w czasie 4:36,10 minuty. Od samego początku nie pozostawiła rywalkom żadnych złudzeń i drugą na mecie zawodniczkę odstawiła o ponad 4 sekundy.

Brązowy medal w łączonym konkursie rzutu oszczepem zdobyła Lucyna Kornobys (kategoria F33). Uzyskany przez nią wynik 16,99 metra jest nowym Rekordem Świata w jej kategorii niepełnosprawności! Na 8. miejscu konkurs zakończyła Joanna Oleksiuk – 12,09 metra (rekord życiowy)

Trzecie w miejsce w konkursie rzutu dyskiem (kategoria F64) zajęła Faustyna Kotłowska. Polka w piątej próbie rzuciła 33,53 metra, czym poprawiła Rekord Europy oraz swoją życiówkę.

Kolejny brązowy krążek do worka polskich medali dorzuciła Marta Piotrowska, która bardzo dobrze zaprezentowała się w skoku w dal (kategoria T37). Polka poprawiała się niemal ze skoku na skok i ostatecznie udało jej się osiągnąć wynik 4,45 metra.

Czwarte miejsce w finałowym biegu na 100 metrów (kategoria T35) zajęła Jagoda Kibil z czasem 15,51 sekundy. Do brązu zabrakło 0,03 sekundy.

Piąte miejsce w konkursie pchnięcia kulą (kategoria F34) zajął Tomasz Pauliński. Polak wynikiem 11,11 metra poprawił Rekord Europy. W innym konkursie (kategoria F12) siódme miejsce zajął Marek Wietecki – 12,68 metra.

Pewnie do półfinałów biegu na 100 metrów (kategoria T47) awansował Michał Derus. Polak w eliminacjach uzyskał świetny 4. wynik – 10,92 sekundy.  Do finału biegu na 100 metrów (kategoria T36) nie awansował Krzysztof Ciuksza. Polak zajął 10. miejsce z czasem 12,51 sekundy (rekord życiowy).

Po czterech dniach rywalizacji Polska z dziewięcioma krążkami (1-2-6) zajmuje piętnastą lokatę w tabeli medalowej.