Sam Bennett
Sam Bennett / źródło: commons.wikimedia.org / fot. Thomas Bresson

Irlandczyk Sam Bennett z grupy Deceuninck-Quick Step wygrał czwartkowy etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Podczas piątej części rywalizacji jako drugi finiszował Francuz Nacer Bouhanni (Team Arkea-Samsic), a trzeci Niemiec Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe). Żółtą koszulkę lidera utrzymał Słoweniec Primož Roglič z grupy Jumbo-Visma.

W czwartek, 11 marca odbył się piąty etap kolarskiego wyścigu Paryż-Nicea. Biorący udział w zmaganiach zawodnicy mieli do pokonania ponad 200-kilometrowy odcinek z Vienne do Bollène. Na trasie etapu znajdowała się tylko jedna premia górska. Wygrał ją zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu, Niemiec Maximilian Schachmann z grupy Bora-hansgrohe.

Cały etap należał jednak do Irlandczyka Sama Bennetta. Przedstawiciel Deceuninck-Quick Step okazał się najszybszy z peletonu, finiszującego na mecie rywalizacji Vienne – Bollène. Tuż za plecami 30-latka czwartkowe zmagania ukończyli Francuz Nacer Bouhanni (Arkea-Samsic) i Niemiec Pascal Ackermann (Bora-hansgrohe).

10. Danny van Poppel Holandia Intermarché-Wanty-Gobert Matériaux 5:16.01 +0:00

Żółtą koszulkę lidera utrzymał natomiast Słoweniec Primož Roglič z grupy Jumbo-Visma. 31-latek ukończył dzisiejszą rywalizację na 42. miejscu. Wpływ na tak odległą pozycję zwycięzcy czwartego etapu miała drobna kraksa, w której uczestniczył. Na szczęście upadek okazał się niegroźny i Słoweniec mógł kontynuować wyścig.

W klasyfikacji generalnej Roglič ma 31 sekund przewagi nad drugim Maximilianem Schachmannem. Z kolei Niemiec, zawodnik Bory-hansgrohe ma sześć sekund „zapasu” nad Amerykaninem Brandonem McNultym z grupy UAE Team Emirates, który plasuje się na trzecim miejscu.

10. Pierre Latour Francja Total Direct Energie 18:43.53 +1:12

W wyścigu Paryż-Nicea, który wchodzi w skład cyklu World Tour, po raz drugi z rzędu nie biorą udziału Biało-Czerwoni. Warto przypomnieć, że w 2019 roku Michał Kwiatkowski zajął we francuskich zmaganiach trzecie miejsce. Tegoroczna rywalizacja zakończy się 14 marca.