W czwartek na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla rozpoczną się eliminacje Ligi Mistrzyń UEFA z udziałem mistrzyń Polski. W swoim pierwszym meczu TME SMS Łódź zmierzy się z Anderlechtem.

Niewątpliwie, to mistrzynie Belgii są faworytkami do awansu do kolejnej rundy – w drużynie z Brukseli zagra pięć uczestniczek niedawnego EURO 2022 – w tym podstawowa stoperka Czerwonych Płomieni, Laura de Neve, a także Laura Deloose czy Marie Minnaert, które wchodziły w poszczególnych meczach z ławki rezerwowych. Dla odmiany, żadna z podopiecznych Marka Chojnackiego nie została powołana na wrześniowe mecze reprezentacji Polski z Albanią i Kosowem przez Ninę Patalon. Zdaniem kibiców jest to dowód na to, że ekipa SMS-u tworzy świetny kolektyw, pomimo braku wielkich gwiazd. Warto jednak wspomnieć, że przez ostatnie półtora roku kontuzje mocno wyhamowały rozwój Pauliny Filipczak, która miała fantastyczną strzelecko jesień 2020 roku w łódzkiej ekipie. SMS sezon rozpoczął od wygranej 2:0 z AP Orlen Gdańsk po golach Dominiki Kopińskiej i Anny Rędzi.

W pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzyń drużyny grają w mini-turniejach – w Łodzi oprócz mistrzyń Polski i Belgii zagrają też triumfatorki rozgrywek ligowych w Finlandii oraz na Litwie – KuPS Kuopio i FC Gintra. Zwyciężczynie ich spotkania w niedzielę zagrają z SMS-em lub Anderlechtem o awans do drugiej fazy eliminacji.

W eliminacjach śledzić będziemy też trzy inne Polki. Szczególną uwagę polscy kibice zwracać będą na Glasgow, gdzie w roli gospodarza wystąpi Glasgow City Kingi Kozak, a ponadto zagra Servette FCCF Natalii Padilli-Bidas. Ten turniej wydaje się „turniejem śmierci” wśród zmagań drużyn, które nie zostały mistrzami swoich krajów – zagrają w nim również Paris FC i AS Roma. Ponadto Eintracht Frankfurt z Tanją Pawollek w kapitańskiej opasce na ramieniu zagra z wicemistrzem Danii, Fortuną Hjørring. Drugą parę turnieju w Danii tworzą wicemistrzowie Szwecji i Holandii – Kristianstads DFF i Ajax Amsterdam.

Oba czwartkowe mecze z Łodzi będzie relacjonował w Radiu GOL Chris Passella – o godzinie 14:00 na kanale 1. starcie Gintra-KuPS, a o 20:00 na kanale 2. Anderlecht-SMS.

 

Grafika: materiały prasowe TME SMS Łódź

UDOSTĘPNIJ
Avatar
Z wykształcenia hungarysta, z pasji dziennikarz i komentator sportowy, członek Klubu Dziennikarzy Sportowych i Międzynarodowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS), uczestnik Programu dla Młodych Reporterów AIPS, miłośnik sportów olimpijskich, naiwny idealista