Brazylijczycy odnieśli pewne zwycięstwo nad Francuzami i powalczą o triumf w Lidze Narodów. W jutrzejszym finale zmierzą się z reprezentacją Polski, która pokonała 3:0 Słowenię.

Francuzi nie mieli argumentów, aby wygrać w starciu z Brazylią chociaż jednego seta. Podopieczni Carlosa Schwanke zaprezentowali się bardzo dobrze i zdominowali swoich przeciwników w bloku i ataku. Co ciekawe, lepsze przyjęcie mieli Francuzi, ale nie wykazali się skutecznością w kończeniu pierwszych akcji. Najlepszym punktującym w ekipie Brazylii był Joandry Leal (20 pkt) oraz Wallace de Souza (13 pkt). Po drugiej stronie siatki 12 punktów zdobył Jean Patry. W dniu jutrzejszym Brazylijczycy zagrają o triumf w całych rozgrywkach, a Francuzi powalczą o brązowy medal.

Brazylia – Francja 3:0 (25-20, 25-18, 25-19)

W drugim półfinałowym meczu reprezentacja Polski zmierzyła się ze Słowenią. Początek spotkania był bardzo zacięty, ale to biało-czerwoni utrzymywali dwupunktową przewagę. Przed drugą przerwą techniczną Słowenia wyrównała i wyszła na prowadzenie 16:14. W decydującej części premierowej partii Polacy przejęli inicjatywę i zwyciężyli 25:22. Drugi set lepiej rozpoczęli Słoweńcy, którzy prowadzili 5:2. O czas poprosił Vital Heynen, ale rywale nie stracili skuteczności i na pierwszą przerwę techniczną schodzili z czteropunktową przewagą. Bardzo dobrze w tym secie prezentował się Bartosz Kurek i na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Na drugiej przerwie technicznej to biało-czerwoni wygrywali 16:14. Polscy siatkarze nie oddali prowadzenia do końca seta i zwyciężyli 25:21. Trzecią partię lepiej rozpoczęli Słoweńcy, którzy wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Na pierwszej przerwie technicznej prowadzili już Polacy 8:7. Dalsza część tego seta była bardziej wyrównana, ale na drugiej przerwie biało-czerwoni wygrywali 16:14. Decydująca część trzeciej partii należała do Mistrzów Świata, którzy zwyciężyli 3:0 i zagrają w jutrzejszym finale przeciwko Brazylii. Najlepiej punktujący siatkarze: Bartosz Kurek (17 pkt), Wilfredo Leon (13 pkt) – Tine Urnaut (13 pkt), Toncek Stern (12 pkt).

Polska – Słowenia 3:0 (25-22, 25-21, 25-23)

Źródło: en.volleyballworld.com

Autor: Mateusz Gajda