Piłka do siatkówki
Piłka do siatkówki / źródło: pixabay.com / fot. Tania Van den Berghen (TaniaVdB)

Reprezentacja Polski pod dowództwem Jacka Nawrockiego postawiła się aktualnym liderkom tabeli, Amerykankom, które w tej edycji Ligi Narodów są niepokonane. Sił starczyło jedynie na dwa sety. W trzecim secie sprawę jasno postawiły podopieczne Karcha Kiraly’ego.

Po ostatnich meczach przegrywanych w słabym stylu gra reprezentacji Polski w starciu z USA mogła się podobać. W naszym zespole punkty zdobywała Magdalena Stysiak, a gra liderek tabeli Ligi Narodów napędzana była przez Michelle Bartsch-Hackley oraz Kimberly Hill. W pierwszym secie Biało-Czerwone mogły triumfować, lecz błąd Stysiak doprowadził do gry na przewagi, co wykorzystały rywalki, wygrywając 27-29. Drugi set był nieco naznaczony błędami własnymi Polek, ale nadal trzymały rywalki na dystans (4-2, 7-5, 15-13). Słabość drużyny Jacka Nawrockiego nastąpiła w momencie, kiedy Amerykanki prowadziły 16-20. Polki uderzyły ponownie i znowu byliśmy świadkami gry na przewagi, którą znowu wygrały Amerykanki (27-29). Set trzeci był już pod totalną kontrolą reprezentacji USA, które przeważały skutecznością i grą blokiem, czego zabrakło Polkom.

Polska 0-3 USA (27-29, 27-29, 14-25)

Reszta wyników 1. dnia ostatniej kolejki Ligi Narodów:

Niemcy 3-0 Serbia (25-23, 25-16, 25-21)

Japonia 3-2 Dominikana (18-25, 24-26, 25-22, 25-15, 15-11)

Tajlandia 1-3 Belgia (23-25, 24-26, 25-23, 15-25)

Korea Południowa 0-3 Brazylia (18-25, 23-25, 18-25)

Chiny 3-0 Rosja (25-18, 25-23, 25-16)

Kanada 0-3 Włochy (18-25, 20-25, 20-25)

Turcja 3-0 Holandia (27-25, 25-20, 25-20)

W przedostatnim meczu Ligi Narodów polskie siatkarki zmierzą się z Chinami. Na to starcie zapraszamy od godziny 16:00 do kanału 2 RadiaGOL! Mecz skomentuje dla was Mateusz Wiśniowski!

Źródło: en.volleyballworld.com

Autor: Janusz Siennicki